روزنامه اصلاح

پیام وزارت اطلاعات‌و فرهنگ به مناسبت فرا رسیدن سال نو خورشیدی

وزارت اطلاعات و فرهنگ، سال نوخورشیدی را به همه هموطنان عزیز تبریک و تهنیت می‌گوید.

به روایت تاریخ ، نوروز کهن ریشه‎ی ۳۰۰۰ ساله در تاریخ دارد و مهد تجلیل از جشن رستاخیز طبیعت، جشن رویش، تلاش و  تازگی افغانستان بوده است.

 درافغانستان از این جشن بزرگ با راه‌اندازی برنامه‌های مختلفی چون نیزه‌بازی، بزکشی، اتن ملی و سایر برنامه‌های فرهنگی دیگر تجلیل می‌شود.

 وزارت اطلاعات وفرهنگ به خاطر تجلیل این جشن عنعنوی مردم افغانستان، برنامه‌های متعدد فرهنگی، هنری و موسیقی در مرکز ولایت‌های کشور روی دست دارد.

برگزاری نمایشگاه عکس، تیاتر و شب شعر شامل این برنامه‌ها می‌باشد.

 رهبری وزارت اطلاعات وفرهنگ از رهبری حکومت وحدت ملی که به خاطر تجلیل شایسته از این رویداد تاریخی کمیسیونی را با حضور نمایندگان با صلاحیت نهادهای دولتی و غیردولتی موظف کرده است، ابراز امتنان می‌نماید.

 یک سال با شعار یک نهال برای خود و یک نهال برای افغانستان سپری شد و سال نو با شعار صلح، انکشاف و مردم سالاری در حال حلول است. سالی که درآخرین لحظاتش قرارداریم، پر از دست‌آوردها درعرصه‌های سیاسی، نظامی، اقتصادی و فرهنگی به مردم افغانستان بوده است؛ اما چالش‌هایی نیز وجود داشته است.

 ریشه‌ی تمام این چالش‌ها، نبود امنیت وادامه‌ی جنگ تحمیلی در کشور است.

 به هرصورت، صلح روزی نصیب مردم افغانستان خواهد شد که نظام موجود درکشور رهبری آن را به عهده داشته باشد.

 به باور ما، پایان جنگ درافغانستان باعث ایجاد صلح در منطقه و جهان خواهد شد.

 درپایان یکبار دیگر جشن اعتدال، رویش و خیزش طبیعت را به تمام اهل قلم، فرهنگ، هنر و ادب کشور و کافه‌ی ملت غیور افغانستان به خصوص زنان توانمند کشور که بیشترین بار جنگ تحمیلی را به شانه‌های شان حمل می کنند، تبریک و تهنیت می‌گوییم .

 آرزو داریم سال جدید، سال تجدید پیمان به خاطر خدمت به مردم رنج‌دیده‌ی افغانستان باشد.

 نوروز تان مبارک؛ هرروزتان نوروز، نوروز تان پیروز .

ممکن است شما دوست داشته باشید