روزنامه اصلاح

پولیس کابل: کمره‌های امنیتی در تمامی جاده‌های شهر نصب می‌گردد

فرمانده پولیس کابل می‌گوید که به منظور کنترول جرایم جنایی و جلوگیری از حملات تروریستی کمره‌های امنیتی در تمامی نقاط شهر نصب می‌گردد.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ سید محمد روشن‌دل فرمانده پولیس کابل روز پنج‌شنبه(۲۷ سرطان) در یک نشست خبری در کابل گفت که ارزیابی نصب کمره‌های امنیتی در تمامی نقاط شهر کابل نهایی شده و در آینده نزدیک کار عملی آن آغاز می‌شود.

آقای روشن‌دل بیان داشت، پولیس کابل به منظور کنترول جرایم جنایی، سرقت‌های مسلحانه و حملات ترورسیتی در شهر کابل پلان‌های مختلفی را روی دست گرفته است که یکی از آنها نصب کمره‌های مدار بسته امنیتی است، که در تمامی جاده‌های شهر نصب خوهند شد.

اخیراً، افزایش جرایم جنایی در شهر کابل به یکی از نگرانی‌های اصلی باشندگان این شهر تبدیل شده و مردم می‌گویند که بسیاری از جرایم جنایی در روز روشن در جاده‌های شهر اتفاق می‌افتد و خاطر آرام را از مردم گرفته است.

گزارش‌ها، حاکی از آن است که باشندگان کابل به دلیل عدم اطمینان بالای پولیس، جرأت شکایت کردن از باندهای جرمی را نیز ندارند و این مساله به مجرمان جسارت بیشتر داده است.

اما؛ فرمانده پولیس کابل ضمن تایید افزایش جرایم جنایی در سطح شهر کابل می‌گوید که پولیس نیز نسبت به این مساله بی‌تفاوت نبوده و طی چهارماه گذشته ۱۳۸۹ متهم جرایم جنایی، سرقت‌های مسلحانه و فروش مواد مخدر را بازداشت کرده است.

آقای روشن دل تصریح کرد: “ما ۷۰۱ مجرم را به ارتکاب جرایم جنایی، اختطاف، سرقت، جعل و تزویر و اخلال نظم عامه و نزدیک به ۴۰۰ تن را به جرم فروش مواد مخدر با ۴۳ میل اسلحه و ۵۱ وسیله نقلیه از نقاط مختلف شهر کابل بازداشت کرده‌ایم.”

به گفته او، پولیس کابل در چهار ماه گذشته حدود ۹ باند سرقت‌های مسلحانه را نیز از بین برده و از ۶۱ حمله تروریستی نیز جلوگیری کرده است.

او از شهروندان کشور خواست تا به منظور کنترول و جلوگیری از افزایش جرایم جنایی و حملات تروریستی در سطح شهر کابل با پولیس همکاری کنند و در صورت مشاهده موارد مشکوک به شماره‌های ۱۱۹ و ۱۰۱ پولیس تماس بگیرند.

ممکن است شما دوست داشته باشید