روزنامه اصلاح

پولیس جبل‌الطارق هر چهار خدمۀ نفتکش ایرانی را آزاد کرد

پولیس جبل الطارق روز جمعه گفت که هر چهار خدمۀ نفتکش “گریس ۱” ایران را با قرار وثیقه و بدون طرح اتهام آزاد کرده است.

به نقل از بی بی سی، این نفتکتش پنجشنبه هفته پیش به ظن نقض تحریم های اتحادیۀ اروپا علیه سوریه توقیف شده بود.

پولیس این ناحیه پیشتر در روز جمعه از بازداشت دو خدمۀ دیگر نفتکش خبر داده بود که یک روز بعد از دستگیری کشتی‌ران و افسر ارشد کشتی بود.

به گزارش رویترز، پولیس در بیانیه‌ای گفت که کلیه ۴ خدمۀ (گریس ۱) با قرار وثیقه آزاد شده اند و افزود که تحقیقات همچنان در جریان است و نفتکش فعلا توقیف خواهد ماند.

پیشتر در بحبوحه افزایش تنش‌ها با ایران، نیروی دریایی بریتانیا گفت درحال اعزام ناوشکن اچ-ام-اس دانکن به منطقه خلیج فارس است.

این تصمیم پس از آن گرفته شد که دولت بریتانیا اعلام کرد روز چهارشنبه (۱۰ جولای) چند قایق ایرانی سعی داشتند یک نفتکش بریتانیایی را وارد آب‌های ایران کنند.

ایران تلاش برای کشاندن نفتکش بریتانیایی به آب‌های خود را رد کرده است.

ناوشکن دانکن، در حال حاضر در مدیترانه است و انتظار می‌رود تا هفته آینده به ناوچه«مونتروز» در خلیج فارس بپیوندد. ناوشکن دانکن به تجهیزات پیشرفته ضدهوایی و ضدموشکی هم مجهز است.

ایران روز جمعه بار دیگر از بریتانیا خواست تا نفتکش گریس ۱ را که هفته گذشته به ظن نقض تحریم‌های اروپا در رساندن نفت به سوریه در آب‌های جبل‌الطارق توقیف شده، رها کند.

اتحادیه اروپا از سال ۲۰۱۱ دولت سوریه و شماری از موسسات وابسته به آن را به دلیل سرکوب اعتراضات سیاسی در آن کشور تحریم کرده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید