روزنامه اصلاح

  پنجمین شماره‌ی«ژورنال زنان و پالیسی عامه» با محوریت تقویت ثبات منطقه‌یی رونمایی شد

نهاد پژوهش وتوسعه، پنجمین شماره ژورنال زنان وپالیسی عامه را در نشستی با حضور مقام‌های دولتی، سفیر آلمان ودپلومات‌های خارجی؛ روز یک‌شنبه در کابل رونمایی کرد.

  مریم صافی، رییس اجرایی این نهاد گفت ژورنال امسال، موضوع تقویت اجماع منطقه‌یی، ثبات وامنیت در افغانستان را مورد بررسی قرار می دهد.

بانو صافی گفت، کشورهای مورد بحث این ژورنال؛ ایران، پاکستان، هندوستان، چین، ترکمنستان، روسیه، ترکیه، قطر وعربستان سعودی می‌باشند.

رییس اجرایی نهاد پژوهش و توسعه، ابراز امیدواری کرد نهاد‌های دولتی، بین المللی و مدنی که پیرامون ثبات و امنیت در افغانستان کار می‌کنند، تحلیل‌ها و توصیه‌های این مقالات را مورد ملاحظه قرار دهند.

در همین حال ادریس زمان، معین سیاسی وزارت امور خارجه، نشر پنجمین شماره‌ی ژورنال زنان و توسعه را که نویسندگان آن زنان توانمند افغان استند، دستاورد بزرگ دانست و گفت که مقالات و تحلیل‌های این شماره روی اجماع منطقه‌یی متمرکز است.

او گفت که وزارت امور خارجه از این ژورنال به گرمی استقبال می‌کند و از دیدگاه‌ها و تحلیل‌های آن استفاده موثر ولازم خواهد شد.

پیتر پراگل، سفیر آلمان در افغانستان نیز در سخنرانی‌اش در این نشست با ابراز خوشبینی از نشر پنجمین شماره‌ی ژورنال زنان و پالیسی عامه گفت مقالات و تحلیل‌های این شماره روی اجماع منطقه‌یی برای صلح تاثیر مثبت به جا خواهد گذاشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید