روزنامه اصلاح

پس از این نتایج تحقیقات پرونده‌های امنیتی با مردم شریک می‌شود

مقام‌های ارشد سکتور امنیتی دستور به اشتراک گذاشتن نتایج تحقیقات پرونده‌های امنیتی به شهروندان کشور را داده‌اند.
دفتر شورای امنیت ملی با نشر خبرنامه‌ای گفته که نشست مقامات ارشد سکتور امنیتی دولت جمهوری اسلامی افغانستان که به رهبری داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی روز شنبه (۸ قوس) تدویر یافته بود، دستور شریک ساختن نتایج تحقیقات امنیتی با مردم را داده است.
همچنان در این نشست ضمن ارائه گزارش پیشرفت پلان و اجرای طرح تعبیه نیروهای امنیتی کشور روی تامین امنیت شهرها و شاهراه ها توسط نیروهای امنیتی افغان مورد بحث قرار گرفت.
در خبرنامه آمده که عملی ساختن مکافات و مجازات در سکتور امنیتی بحث دیگری بود که جلسه روی آن تاکید ورزید.
خبرنامه افزوده که در اخیر مسوولین امنیتی گفتند که راهبرد فعلی طالبان و سایر گروهای تروریستی طوری مشخص شده که حملات شان را بر اماکن ملکی متمرکز سازند زیرا آنها توان جنگ رو در رو را از دست داده اند.
این در حالی است که دو روز پیش، امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری کشور نیز اعلام کرد که ازین به بعد دوسیه‌هایی که تکمیل می‌گردند دیگر محرمیت ندارند.
آقای صالح گفت:” تعهد من به مردم افغانستان این است که ازین به بعد دوسیه‌هایی که تکمیل میگردند دیگر محرمیت نمیداشته باشند و بدون سانسور در اختیار مردم قرار خواهند گرفت. مردم حق دارند معلومات اساسی راجع به تروریزم و جنایتی که طالبان ودیگران انجام میدهند داشته باشند”.
پیش از انتقادهای زیادی از عدم ارائه معلومات درباره نتایج پرونده‌های امنیتی از سوی نهادهای امنیتی وجود داشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید