روزنامه اصلاح

وزیر حج و اوقاف: روحانیونی که از دولت معاش می گیرند و به نفع دشمن تبلیغ می کنند بازداشت شوند

 

وزیر حج و اوقاف با انتقاد از تبلیغات برخی ملاامان به نفع طالبان می گوید، کسانی که زیر چتر نظام زندگی می کنند، از دولت معاش و امتیاز می گیرند و اما به نفع دشمن تبلیغ می کنند، باید بازداشت شوند.
وزیرحج و اوقاف کشور همچنین می‌گوید که مردم افغانستان امروز به گونه مستقیم با پاکستان در جنگ هستند و تروریستانی که از آن طرف مرز آمده‌اند با نظام جمهوری اسلامی افغانستان می‌جنگند.
محمد قاسم حلیمی که روز شنبه (۹ اسد) در نشست گرامی‌داشت از قهرمانی‌های نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در کابل صحبت می‌کرد گفت:” من به صراحت می‌گویم پاکستان است که با ما می‌جنگد، هیچ کسی دیگر نیست، تانک ما، توپ ما، هاموی ما و رنجر ما امروز به پاکستان برده می‌شود”.
آقای حلیمی خطاب به طالبان گفت:” تو آله دست دیگران استی، اگر غیرت افغانی می‌داشتی کجا بودی روزی که پنجابی‌ها در اسپین بولدک داخل سرحد افغانستان شدند؟ وقتی می‌گوید که ما هیچ خارجی را نمی‌مانیم به این معنی است که پاکستانی نزد تو خارجی نیست”.
وزیر حج و اوقاف گفت:” وزیر داخله پاکستان به صراحت گفته است که مرده و زنده شما (طالبان) در پاکستان است”.
آقای حلیمی یک بار دیگر از علمای دینی پاکستان خواست که دست مداخله حکومت آن کشور را از امور داخلی افغانستان کوتاه و منع کنند.
آقای حلیمی با بیان اینکه امروز مستقیم با پاکستان در جنگ هستیم گفت:” اگر اعلام جنگ نشده کاری ما نیست ولی می‌دانیم جنگجو از آن طرف مرز به افغانستان می‌آید”.

آقای حلیمی با انتقاد تند از مولوی مجیب الرحمن انصاری ملاامام مسجد گاذرگاه هرات گفت که آقای انصاری معاش و امتیاز از دولت افغانستان می گیرد، اما از تربیون و منبر مسجد به نفع طالبان تبلیغ می کند.
آقای حلیمی گفت به هیچ کس اجازه نمی دهیم از منبر علیه دولت، نظام و نیروهای امنیتی افغانستان تبلیغ کنید.
او تاکید نمود:”هر عالمی که با دشمن یکجا است ما کارش نداریم، اگر توطیه می‌کند اگر تبلیغ می‌کند و اگر موعظه می‌کند”.
این در حالی است که مولوی مجیب الرحمن انصاری امام مسجد گاذرگاه هرات در خطبه نماز جمعه گفت که نیروهای امنیتی و امیراسماعیل خان رهبر جهادی که مسئولیت رهبری نیروهای خیزش مردمی در ولایت هرات را به دوش دارد، دست از مقاوت کشیده و علیه طالبان نجنگند. این سخنگان آقای انصاوری واکنش های زیادی را برانگیخته است. شماری از فعالان مدنی و کاربران شبکه های اجتماعی به این باور اند که آقای انصاری خواهان تسلیم شدن نیروهای امنیتی و خیزش های مردمی به گروه طالبان است.

ممکن است شما دوست داشته باشید