روزنامه اصلاح

وزیرمعارف: منابع فساد در وزارت معارف شناسایی شده‌است

وزارت معارف امتحان رقابتی‌ای را در شهر کابل برای استخدام ۱۰۰ کارمند بر گزار کرد. در این امتحان ۱۲۰۰ متقاضی اشتراک کرده اند.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ وزیر معارف در مراسم آغاز این آزمون به داوطلبان اطمینان داد که افراد شایسته بصورت کاملاً شفاف و عادلانه برگزیده خواهند شد.

وزیر معارف کشور می‌گوید که منابع فساد در این وزارت شناسایی و اقدامات عملی در راستای مبارزه و امحای آن آغاز شده است.

داکتر میرویس بلخی وزیر معارف، روز سه‌شنبه (۲۳ اسد) در مراسمی در کابل، با بیان اینکه فساد در وزارت معارف وجود دارد، گفت که ما از ماه حمل سال جاری اقدامات عملی در راستای مبارزه با فساد را در وزارت معارف روی دست گرفته ایم.

به گفته‌ی آقای بلخی؛ در گام نخست تمام مراجع بسیار کلان و کوچک فساد در وزارت بررسی، شناسایی و دسته بندی شده اند.

وزیر معارف تصریح کرد که برخی کارها در این وزرات که به هر دلیلی کند بوده و فسادزا محسوب می‌شود، مدیریت و به وزارت‌های مرتبط انتقال داده شده است.

آقای بلخی همچنان به بی‌باوری مردم به شفافیت روندهای کاری این وزارت چون پروسه‌های استخدام و دیگر امور اداری آن اشاره کرده و گفت، ما تلاش می‌کنیم با ابتکار عملی به ملت نشان دهیم که می‌توانند از این پس به رهبری و روندهای وزارت معارف اعتماد کنند.

وی افزود که وزارت معارف در راستای تحقق این تعهد، استراتیژی مبارزه با فساد را در وزارت ترتیب داده و اقدامات عملی آن نیز صورت گرفته است.آقای بلخی همچنان از کار روی ایجاد ساختار تازه‌ی وزارت خبر داده علاوه کرد که به این منظور از همه متخصصان بخش مدیریت ساختاری دعوت کرده‌ایم تا کمیته‌ای از متخصصان ارشد در وزارت دایر گردد. در این کمیته قرار است وزرات معارف براساس نیاز مردم و بازار کار ساختار بندی گردد.

وی افزود که در پی ایجاد این ساختار تازه، مردم وزارتخانه‌ی عاری از فساد و یا با حداقل ممکن فساد را شاهد خواهند بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید