روزنامه اصلاح

وزارت مالیه بیش از ۵ میلیارد افغانی برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری پرداخت می‌کند

وزارت مالیه اعلام کرده که آماده است برای پرداخت هزینه انتخابات ریاست جمهوری پیش رو، ۵ میلیارد افغانی پرداخت کند.

این وزارت روز پنج‌شنبه(۲۰سرطان) با نشر یک خبرنامه گفته است، کمیسیون مستقل انتخابات و کمیسیون مستقل رسیدگی به شکایات انتخاباتی، مبلغ ۶ میلیارد و ۹۶۴ میلیون و ۵۱۶ هزار و ۱۸۳ افغانی برای انتخابات ریاست جمهوری پیش رو تقاضا کرده بودند.

در خبرنامه وزارت مالیه آمده است، این وزارت جهت برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۸ با اجرای ۵ میلیارد و ۹۴۵ میلیون و ۵۲ هزار و ۲۵ افغانی بودجه به کمیسیون مستقل انتخابات، که شامل ثبت نام تقویتی رأی‌دهندگان و بودجه عملیاتی انتخابات ریاست جمهوری در دور اول و دور دوم می‌باشد، موافقت نموده است.

وزارت مالیه تاکید کرده که کمیسیون‌های انتخاباتی می‌توانند برای مطالبه این بودجه اقدام نمایند و این وزارت در قسمت پرداخت آن اقدام خواهد کرد.

وزارت مالیه همچنان تصریح کرده است که مبلغ ۵۹ میلیون دالر امریکایی نیز توسط همکاران بین‌المللی از طریق برنامه انکشاف بین‌المللی سازمان ملل متحد به روند انتخابات کمک می‌شود که روند آن به زودی تکمیل خواهد گردید و این وزارت برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری، با هیچ‌گونه مشکل بودجه‌ای روبرو نیست.

این در حالی است که قرار است انتخابات ریاست جمهوری به تاریخ ۶ میزان سال جاری برگزار شود.

این اقدام وزارت مالیه در حالی صورت می گیرد که دو روز پیش کمیسیون مستقل انتخابات از حکومت و جامعه جهانی خواسته بود تا در تصویب بودجه این نهاد اقدام کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید