روزنامه اصلاح

وزارت عدلیه:تا دوهفتۀ دیگر پلان مبارزه با قاچاق انسان اجرایی می‌شود

سرپرست وزارت عدلیه می‌گوید که پلان مبارزه با قاچاق انسان در حال تکمیل شدن است و قرار است تا دو هفته دیگر به اجرا گذاشته شود.
فضل احمد معنوی سرپرست وزارت عدلیه روز یک شنبه (۲۵ عقرب) در نشست فوق‌العادۀ کمیسیون دولتی مبارزه با قاچاق انسان و قاچاق مهاجران گفته که پلان عمل ملی مبارزه با قاچاق انسان قرار است تا دو هفته دیگر به تصویب برسد و به اجرا گذاشته شود.
سرپرست وزارت عدلیه در این نشست تأکید کرد که اعضای کمیسیون باید نشست‌ها را جدی بگیرند و در سطح معینیت‌ها در آن اشتراک کنند. در نشست دیروز همچنین تصمیم گرفته شد که یک هیئت شش نفری به منظور بررسی وضعیت مبارزه با قاچاق انسان و مهاجران به ولایت مرزی نیمرزو اعزام شود.
به گفته آقای معنوی، پلان عمل مبارزه با قاچاق انسان و قاچاق مهاجران به منظور اطمینان از هماهنگی و همکاری مؤثر در سطح ملی و بین‌المللی تهیه شده است.
او گفت که اگر کشورها دستاوردی در عرصۀ مبارزه با این پدیده نداشته باشند، در عرصه بین‌المللی بالای آن‌ها تعزیرات و محدودیت‌هایی وضع می‌شود و افغانستان نیز از این امر مستثنی نخواهد ماند.
آقای معنوی از مردم، جامعۀ مدنی و مطبوعات خواست تا در محو پدیدۀ شوم قاچاق انسان و قاچاق مهاجران که آسیب‌های جبران ناپذیر دارد، با دولت همکار باشند.

ممکن است شما دوست داشته باشید