روزنامه اصلاح

وزارت دفاع ملی: ولسوال نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی چمتال بلخ کشته شد

وزارت دفاع ملی می‌گوید که “شاه محمد جابر” ولسوال نام‌نهاد گروه طالبان برای ولسوالی چمتال ولایت بلخ در درگیری با نیروهای امنیتی کشته شده است.

وزارت دفاع ملی، روز جمعه (۸ قوس) با نشر خبرنامه‌ای گفته که این عضو برجسته گروه طالبان شب گذشته در مربوطات قریه آق‌تپه ولسوالی چهاربولک ولایت بلخ در درگیری با نیروهای امنیتی کشته شده است.

در خبرنامه آمده:” در اثر درگیری نیروهای ملی دفاعی و امنیتی افغان با طالبان تروریست، در مربوطات قریه آق‌تپه ولسوالی چهاربولک ولایت بلخ، “شاه محمد جابر” ولسوال نام‌نهاد طالبان برای ولسوالی چمتال بلخ  ساعت ۷ شب گذشته کشته شد و دو تن از افراد اش زخمی ‌شدند“.

وزارت دفاع ملی تاکید کرده که عملیات‌های نیروهای ملی دفاعی و امنیتی علیه تروریست‌ها افزایش پیدا کرده که با گذشت هر روز تعداد تلفات جنگجویان طالبان به خصوص افراد برجسته و مهم این گروه بلند می‌رود.

وزارت دفاع ملی در خبرنامۀ دیگری از کشته شدن دستکم ۲۲ طالب مسلح در حملات هوایی و زمینی نیروهای امنیتی و دفاعی در ولایت هلمند خبر داده است.

این وزارت با نشر خبرنامه‌ای گفته که این تروریستان در ولسوالی‌های مارجه و نهرالسراج ولایت هلمند کشته شده‌اند.

در خبرنامه آمده:”در ادامه عملیات نیروهای ملی دفاعی و امنیتی در ولسوالی نهر سراج ولایت هلمند، ۲ طالب در حملات زمینی و ۱۱ طالب در حمله هوایی به هلاکت رسیدند”.

خبرنامه افزوده:”در یک عملیات دیگر، در ولسوالی مارجه ۹ طالب کشته شدند و یک ذخیره‌گاه سلاح و مهمات شان تخریب گردید”.

وزارت دفاع ملی کشور گفته است که عملیات نیروهای ملی دفاعی و امنیتی علیه تروریست‌ها در هلمند به شدت ادامه دارد؛ دشمن روحیه و انگیزه مقابله با نیروهای افغان را از دست داده که افراد ملکی را سپر قرار می‌دهند و از این راه می‌کوشند تا مانع ادامه عملیات نیروهای افغان شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید