روزنامه اصلاح

وزارت دفاع ملی: اجازه نمی‌دهیم بالا مرغاب به مکان امنی برای تروریستان مبدل شود

وزارت دفاع ملی  می گوید که عملیات نظامی در ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس تا پاکسازی کامل این ولسوالی از وجود هراس افگنان ادامه می‌یابد و نیروهای امنیتی نمی‌گذارند این منطقه به مکان امنی برای تروریستان مبدل شود.

در خبرنامه‌ی این وزارت که روز سه شنبه ۲۰ حمل منتشر شده، آمده که عملیات طالبان برای تصرف بالامرغاب:”به منظور دستیابی به منطقه سوق‌الجیشی و دارای اهمیت جیو استراتیژیک، منفعت‌گیری از عایدات غیر قانونی تریاک و امتیازگیری در پروسهی صلح توسط تروریستان طالب”راه اندازی شده بود.

وزارت دفاع گفته در ابتدا محاصره‌ی طالبان در نتیجه عملیات بیست و چهار ساعته نیروهای امنیتی شکسته شده و نیروهای امنیتی که در محاصره بودند بدون تلف شدن شان آزاد شده و در قرارگاه‌های اطراف مناطق محاصره شده، جابه جا شده اند.

 وزارت دفاع افروده که در مرحله‌ی دومی، حملات تهاجمی سریع هوایی و زمینی برضد طالبان صورت گرفته که در نتیجه‌ی آن ۱۱۱ تن از طالبان کشته و ۶۵ نفر آنها  زخمی شده و مقداری سلاح و مهمات  آنها به دست نیروهای اردوی ملی افتاده است.

وزارت دفاع می‌گوید که مرحله‌ی دوم عملیات ادامه دارد و نیروهای اردوی ملی تمامی مناطق حاکم بر این ولسوالی را در اختیار گرفته اند.

وزارت دفاع تأکید کرده که عملیات برای پاکسازی کامل این ولسوالی ادامه می‌یابد و اجازه داده نمی‌شود ولسوالی بالا مرغاب به مکان امنی برای تروریستان مبدل شود.

در خبرنامه گفته شده که نیروهای امنیتی همانگونه که در در ارغنجخواه ولایت بدخشان و آبکمری ولایت بادغیس دشمن را شکست داده اند، طالبان را در ولسوالی بالامرغاب نیز شکست خواهند داد.

طالبان به روز شنبه گذشته بر ولسوالی بالامرغاب بادغیس حمله کردند و گفته بودند که فرماندهی پولیس و زندان این ولسوالی را در اختیار گرفته اند که از طرف دولت تایید نشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید