روزنامه اصلاح

وزارت دفاع ملی:۹۵ طالب مسلح در ۲۴ ساعت گذشته کشته شده است

وزارت دفاع ملی می گوید که نیروهای ملی دفاعی و امنیتی کشور در چارچوب حالت دفاع فعال، تلفات سنگینی بر طالبان وارد کرده است.
این وزارت روز شنبه (۳ عقرب) با نشر اعلامیه‌ای گفته که در نتیجۀ ضد حملات نیروهای اردوی ملی در ۲۴ ساعت گذشته در ولایت‌های مختلف، ۹۵ طالب کشته، ۴۳ تن زخمی و مقدار زیاد سلاح و مهمات شان به دست نیروهای ملی دفاعی و امنیتی افتاده است.
در اعلامیه آمده که “در نتیجۀ ضربات هوایی و انداخت متقابل اردوی ملی در ولسوالی شیرزاد ولایت ننگرهار ۲۶ دهشت افگن کشته ، ۱۲ تن زخمی و تعداد از سلاح های مختلف النوع دشمن تخریب گردیده اند. در نتیجه ضربه هوایی در ولسوالی سرخرود ولایت ننگرهار ۴ تن دهشت افگن کشته شده اند”.
بر اساس خبرنامه، در نتیجۀ انداخت متقابل در ولسوالی خوگیانی ولایت ننگرهار ۱۲ طالب مسلح کشته شده‌اند.
بر بنیاد اعلامیه، ضربات هوایی و ضد حملات دیگر نیرو های اردوی ملی در ولسوالی‌های میوند قندهار، شینکی زابل، قادس و آبکمری بادغیس، زاول هرات، دولتیار غور، ناوه هلمند و دشت ارچی کندز انجام انجام شده‌اند.
این در حالی است که اخیراً همزمان با آغاز مذاکرات صلح میان دولت افغانستان و طالبان در دوحه، طالبان به شدت حملات خود را بر نیروهای امنیتی افغان افزایش داده اند؛ اما نیروهای امنیتی افغان در حالت دفاعی فعال قرار دارند و به جز از عملیات‌های پیشگیرانه، دیگر هیچ عملیاتی را علیه طالبان راه اندازی نمی‌کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید