روزنامه اصلاح

وزارت امور داخله به پولیس: تمام اوامر قبلی قابل اجرأ است

وزارت امور داخله اعلام کرده است که تمام اوامر قبلی این وزارت قابل اجرأ است و نیروهای پولیس مکلف اند تا این اوامر را تطبیق کنند.

وزارت داخله با نشر اعلامیه ای تاکید کرده است که تمام اوامر و هدایت های قبلی این وزارت قابل اجرأ است و تمام قدمه‌های پولیس به تطبیق آن مکلف هستند.

در اعلامیه آمده است: “منسوبینی که از این اوامر و هدایت تمرد ورزند مطابق به قانون با آن ها برخورد جدی و قانونی صورت می‌گیرد”.

این در حالی است که امرالله صالح، ۲۸ روز قبل از سوی رئیس جمهور غنی به عنوان سرپرست وزارت داخله گماشته شد و سرانجام به دلیل شرکت در انتخابات ریاست جمهوری از این سمت استعفا داد. او معاون اول محمد اشرف غنی در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو شد.

در جریان مدتی که امرالله صالح به عنوان سرپرست وزارت داخله گماشته شده بود، اقدامات زیادی را برای اصلاح نیروهای پولیس روی دست گرفت. او بیشتر اقدامات خود را، نظم بخشیدن به صفوف پولیس و کسب اعتبار مجدد به وزارت داخله عنوان کرده بود.

آقای صالح در مدتی که سرپرست وزارت داخله بود، واسطه گری را منع کرد و به نیروهای پولیس دستور داد تا برای اجرای کارهای شان از هیچ فرد با نفوذی کار نگیرند. هم‌چنان او مقامات وزارت داخله را به خاطر درز نکردن اطلاعات امنیتی به بیرون، از صحبت با رسانه ها منع کرد.

امرالله صالح به نیروهای پولیس دستور داد تا رفت و آمد شان را به سفارت خانه های خارجی توقف دهند و هم‌چنان تاکید کرد که نیروهای پولیس حق بازداشت و تیراندازی دارند و نباید از کسی بترسند.

آقای صالح اقدامات زیادی روی دست گرفت، اما پیش از این که آن ها را عملی کند، با وزارت امور داخله خداحافظی کرد و به تیم انتخاباتی رئیس جمهور غنی پیوست.

ممکن است شما دوست داشته باشید