روزنامه اصلاح

همکاری‌های یونسکو در بخش مراقبت و نگه‌داری آثار تاریخی افغانستان ادامه می‌یابد

داکترعبدالله عبدالله رییس اجراییه‌ی جمهوری اسلامی افغانستان روز چهارشنبه    ( ۳۰ عقرب ۱۳۹۷) با خانم آدری ازولای رییس سازمان یونسکو در مقر این سازمان در پاریس دیدار کرد.

در این نشست رییس سازمان یونسکو تشریف آوری رییس اجراییه را به مقر این سازمان خوش‌آمدید گفت و از ادامه‌ی حضور و همکاری‌های این سازمان در بخش معارف و نگه‌داری و مرمت آثار فرهنگی در افغانستان اطمینان داد.

رییس اجراییه نیز از همکاری و نقش این سازمان در افغانستان قدردانی کرد و خواهان ادامه‌ی حضور و همکاری‌های این سازمان در بخش آموزش و پرورش و امور فرهنگی گردید. رییس اجراییه در ادامه‌ی صحبت‌های خود علاوه کرد که افغانستان می‌تواند نقش مثبتی در برقراری و استحکام ثبات در منطقه بازی نماید و این می‌تواند در رشد و توسعه فرهنگ در منطقه کمک نماید.

رییس سازمان یونسکو در بخش دیگر از صحبت های خود افزود که این سازمان آماده است در همکاری با سویدن در بخش ظرفیت‌سازی به ویژه ظرفیت سازی برای دختران و زنان افغانستان را یاری رساند. وی همچنان علاوه نمود که این سازمان افغانستان را در بخش مراقبت، نگه‌داری و حفاظت از آثار تاریخی کمک می‌نماید.

رییس اجراییه در ادامه‌ی صحبت‌های خود افزود که برای تقویت و رشد امور فرهنگی کمیته اجرایی امور فرهنگی و هنر را در قالب ریاست اجراییه ایجاد کرده‌است و شخصا آن را رهبری می‌نماید. رییس اجراییه علاوه نمود که این کمتیه با اشتراک و حضور نهادهای جامعه مدنی، نمایندگان هنرمندان و نمایندگان نهادهای بین‌المللی فعالیت می‌نماید.

رییس سازمان از رییس اجراییه خواهش نمود تا حوزه‌های معینی را برای همکاری مشخص نماید تا این سازمان در این حوزه با افغانستان همکاری نماید.

رییس سازمان در باره مصئونیت خبرنگاران و با تشکر از تشکیل کمیته‌ی مشترک مصئونیت خبرنگاران خواهان توجه بیشتر حکومت افغانستان به این قضیه گردید.

ممکن است شما دوست داشته باشید