روزنامه اصلاح

هشدار ترامپ در مورد خطر کرونا در امریکا

دونالد ترامپ در تازه ترین کنفرانس خبری روزانه درباره تازه ترین تحولات شیوع ویروس کرونا به مردم این کشور هشدار داده است که هفته پیش رو احتمالا سخت ترین و این کشور شاهد مرگ شمار بزرگی خواهد بود.

آمار تایید شده مبتلایان به ویروس جدید کرونا در کل آمریکا به بیش از ۳۰۰ هزار نفر رسیده و بیش از ۸ هزار نفر هم جان خود را از دست داده اند. به این ترتیب آمار مرگ بین دو تا سه درصد مبتلایان بوده است.

مقام های آمریکایی قبلا گفته اند پیش بینی ها نشان می دهد که ممکن است حداقل ۱۰۰ هزار نفر در این کشور جانشان را از دست بدهند.

داکتر دبورا برکس هماهنگ کننده تیم واکنش کرونا در کاخ سفید در کنفرانس خبری روز شنبه گفت که دو هفته آینده برای کنترل بیماری “اهمیت فوق العاده ای خواهد داشت.”

او گفت: “این آن دوره ای است که نباید به فروشگاه مواد غذایی بروید، نباید به داروخانه بروید، و هرچه می توانید برای سلامتی خانواده و دوستانتان انجام دهید و این یعنی همه باید دو متر از هم فاصله بگیرند، و دستان خود را بشورند.”

داکتر آنتونی فاوچی، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری های واگیردار آمریکا، هم در این کنفراس بار دیگر مردم را ترغیب کرد فاصله گیری اجتماعی را رعایت کنند.

همزمان ایالت نیویارک از مرگ ۶۳۰ نفر دیگر در اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ خبر داده است که رکورد روزانه دیگری برای این ایالت به حساب می آید. به این ترتیب آمار کل قربانیان در نیویارک به ۳۵۶۵ رسیده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید