روزنامه اصلاح

نیروهای امنیتی کنترول ولسوالی جغتوی غزنی را از طالبان پس گرفتند

وزارت دفاع ملی می‌گوید که نیروهای امنیتی و دفاعی توانسته‌اند با راه اندازی عملیات گسترده نظامی، کنترول ولسوالی جغتوی ولایت غزنی را پس از دو سال از طالبان مسلح پس بگیرند.

در خبرنامۀ وزارت دفاع ملی که روز یکشنبه (۳۱ سنبله) به نشر رسیده آمده که این ولسوالی کاملاً از وجود طالبان مسلح پاکسازی شده است.

در خبرنامه آمده:”در نتیجه مرحله دوم “عملیات مبین” که روز گذشته از سوى نیروهاى دفاعى و امنیتى کشور با حمایت قواى هوایى در شمال ولایت غزنى آغاز گردیده بود، ولسوالى جغتو ولایت غزنى تا آخرین حدود این ولسوالى پس از دو سال از وجود تروریستان طالب پاکسازى شده و آزاد گردید.”

بر اساس معلومات منبع، در نتیجه این عملیات تعداد زیادى ماین جاسازى شده خنثى گردیده و تلفاتى نیز به دشمن وارد گردیده است که آمار دقیق آن بعداً به نشر خواهد رسید.

خبرنامه افزوده:”با آزاد سازى ولسوالى جغتو، ولسوالى‌هاى مالستان، جاغورى، اجرستان و ناور ولایت غزنى به مرکز این ولایت وصل گردیدند. نیروهاى دفاعى و امنیتى کشور مصمم به تامین امنیت و حفاظت جان و مال مردم افغانستان بوده و به مردم شریف ولسوالى جغتو از تامین امنیت آنان اطمینان می‌دهند.”

گفتنی است که “عملیات مبین” در سه مرحله از تاریخ ۱۲ سنبله سال روان در ولایت غزنى آغاز گردیده است.       

بر اساس معلومات وزارت دفاع ملی، در مرحله نخست “عملیات مبین” عملیات هاى وسیعى در جنوب این ولایت راه اندازى گردیده و تلفات سنگینى به تروریستان وارد گردید، مرحله دوم این عملیات نیز روز شنبه جهت آزاد سازى ولسوالى جغتو و دره قیاق راه اندازى گردیده بود که موفقانه به پایان رسید و مرحله سوم این عملیات تداوم برنامه‌ها و عملیات‌هاى ضد تروریزم و عملیات‌ها جهت تامین امنیت شاهراه نمبر یک در ولایت غزنى را به همراه خواهد داشت.

این وزارت گفته که “عملیات مبین” به پاس قدر دانى از فداکارى‌ها و زحمات شهید بریدجنرال عبدالمبین محبتى قومندان لواى سوم قول اردوى تندر در غزنى به نام وى مسمى گردیده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید