روزنامه اصلاح

معاون سفیر امریکا در کابل: امریکا از برگزاری انتخابات شفاف و با اعتبار در افغانستان حمایت می‌کند

داکترعبدالله عبدالله رییس اجراییه‌ی جمهوری اسلامی افغانستان، روز گذشته با خانم کرن دیکر، معاون سفارت ایالات متحده‌ی امریکا در افغانستان در دفتر کارش در قصر سپیدار دیدار کرد.

در این دیدار رییس اجراییه مراتب تسلیت و همدردی خویش را به خاطر کشته و زخمی شدن تعدادی از نیروهای امریکایی در حمله‌ی انتحاری دو روز پیش در ولایت پروان، ابراز داشت. رییس اجراییه با محکوم کردن این حمله که از سوی دشمنان مشترک افغانستان و ایالات متحده‌ی امریکا صورت گرفته، مراتب تسلیت خود را با خانواده‌های قربانیان،‌ سفارت امریکا در کابل، قوای حمایت قاطع، حکومت و مردم ایالات متحده‌ی امریکا بیان کرد.

معاون سفیر ایالات متحده‌ی امریکا در کابل، این عمل را کار دشمنان مشترک هردو کشور دانست و تاکید کرد که “مبارزه‌ی مشترک دو کشور علیه دهشت‌افگنی ادامه می یابد و حملات زبوبانه‌ای از این دست اراده‌ی ایالات متحده و جامعه‌ی بین‌المللی را در مبارزه با تروریزم و تأمین صلح متزلزل نمی‌سازد.

در این نشست دو طرف در باره‌ی مذاکرات صلح، روابط دوجانبه و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری بحث و تبادل نظر کردند.

معاون سفارت امریکا در کابل تأکید نمود که کشورش از برگزاری انتخابات شفاف و با اعتبار در افغانستان حمایت می‌کند و طرف‌دار ادامه‌ی روند دموکراتیک در افغانستان می‌باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید