روزنامه اصلاح

معاون اول رییس جمهور:برنامۀ بسیج مردمی در برابر«هسته‌های پنهان تروریزم»آغاز می‌شود

پس از حمله انتحاری خونین بر یک مرکز آموزشی در غرب کابل که مسئولیت آن را گروه تروریستی داعش برعهده گرفت، امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری می گوید برنامۀ بسیج مردمی در برابر تروریزم آغاز می شود. آقای صالح می افزاید که طرح توانمند سازی مردمانی که زیر تهدید حملات داعش قرار دارند به اساس نظریات خودشان ریخته می شود تا در آینده از قتل عام توسط داعش و طالب جلوگیری شود.
امرالله صالح معاون اول رییس جمهور گفته که در نشست روز دوشنبه (۵عقرب) فیصله شده که بسیج ملت در برابر هسته های پنهان تروریزم در شهر و ولسوالی های کابل آغاز شود.
آقای صالح گفته است: “در روزهای آینده عکس تروریستان را که در ولسوالی ها فعالیت دارند وهمچنان آن چهره هایی که قتل های عام را در شهر کابل سازماندهی کرده اند به مردم از طریق پوستر ها معرفی می شوند تا تمام مردم راجع به آنها بدانند و در سرکوب و ردیابی شان سهیم شوند”.
معاون اول رییس جمهور می گوید که در این طرح، ملیشه سازی و توزیع اسلحه وجود ندارد.
صالح خاطرنشان کرده که نیروهای حمایت قاطع در بخش سرکوب تروریزم و جنایات سازمان یافته دوشادوش دولت افغانستان ایستاده اند و حمایت آنها بیشتر در اکمال توانایی های تخنیکی خواهد بود.
معاون اول ریاست جمهوری در باره برنامه های جلوگیری از جرایم گفته است که وزارت مالیه باید روند اخذ مالیه و محصول از موترهای بی اسناد را ساده ساخته و پروسه را سرعت دهد و نیز شهر داری کابل نمی تواند در آزادسازی ساحات غصب شده سلیقه ای عمل کند.
به گفته او ترافیک کابل تا چهل و هشت ساعت دیگر طرح خود بخاطر کنترول اساسی چهارراهی ها و کم سازی فشار بالای موظفین ترافیک را ارایه می کند و نصب دروازه های متحرک نتیجه بسیار خوب داده است.
صالح همچنان تاکید کرده که بررسی اسناد شهرک های کلان که ده ها مرتبه بالاتر از سند دست داشته زمین را غصب کرده اند آغاز می شود و نیز کسانی که در «عقب کوتل خیرخانه» شب و روز در غصب زمین دست دارند واز زنان بی بضاعت و شماری از گدایان به عنوان محافظین و سپر مانع حضور پولیس در ساحه می شوند بازداشت خواهند شد.
معاون اول ریاست جمهوری در حالی از طرح مشخص برای توانمند سازی مردمانی که زیر تهدید حملات داعش قرار دارند خبر داده است که حوالی ساعت ۴:۳۰ عصر روز شنبه ۳ عقرب، مرکز آموزشی کوثر دانش در ساحه پل خشک از مربوطات حوزه سیزدهم کابل هدف یک حمله انتحاری قرار گرفت و در آن ۲۴ تن بشمول دانش آموزان دختر و پسر کشته و بیش از ۵۷ تن زخمی شدند.
هرچند گروه داعش مسئولیت این رویداد را برعهده گرفت، اما طارق آرین سخنگوی وزارت داخله گفته است که این حمله کار گروه طالبان در همکاری با سایر گروه های تروریستی بوده است.
ارگ ریاست جمهوری نیز این حمله را به گروه طالبان ربط داده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید