روزنامه اصلاح

مصطفوی: شرکت‌های سیاحتی برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا به کشور، همکاری کنند

پوهنیار سیده مژگان مصطفوی؛ معین مالی، اداری و گرځندوی وزارت اطلاعات و فرهنگ، در نشست فوق العاده با مسوولان اتحادیۀ شرکت های سیاحتی، روی جلوگیری از انتقال ویروس کرونا از طریق مسافران و زایران تأکید کرد.

به گزارش آژانس باختر٬ در این نشست پوهنیار مصطفوی از شرکت های سیاحتی خواست که تدابیر پیشگیرانه‌ای را به خاطرجلوگیری از انتقال ویروس کرونا به وسیلۀ مسافران رویدست بگیرند.

معین وزارت اطلاعات و فرهنگ گفت، مسافرانی که از طریق این شرکت ها در یک ماه گذشته به کشور بر گشته اند، در صورتی که علایم مریضی کرونا در آنان به مشاهده برسد، به مراکز تعیین شده از جانب وزارت صحت عامه، مراجعه کنند. وی از مسؤولان شرکت‌ها خواست در این راستا از هیچ نوع همکاری دریغ نکنند.

مسوولان شرکت های سیاحتی،  در رابطه به تدابیر پیشگیرانه به خاطرجلوگیر از انتقال ویروس کرونا به افغانستان، نظریات و پیشنهاد های شان را ارائه کنند و همکاری شان را نیز در این راستا اعلام نمودند. این در حالی است که روز گذشته نخستین واقعۀ مثبت ویروس کرونا در افغانستان به ثبت رسید. بر اساس معلومات وزارت صحت عامه، شخصی که با این ویروس آلوده شده، اخیراً از شهر قم ایران برگشته است.

 حکومت افغانستان پس از ثبت رویدادهای مثبت کرونا در ایران و انتقال نخستین واقعۀ آن به افغانستان، در تلاش محدود ساختن رفت و آمد مسافران به کشورهای خارجی است.

ممکن است شما دوست داشته باشید