روزنامه اصلاح

مشکلات در سیستم ترانسپورت شهری؛

بی‌نظمی‌ها و بی‌قانونی‌های ترافیکی و موترهای مسافربری در شهر کابل، یکی از مشکلات اساسی شهروندان به شمار می‌رود. هارن های بی‌مورد، سبقت‌ها و توقف‌های بیجا، عدم رعایت نوبت در چهارراهی‌ها، خودسری‌ها و اضافه ستانی ها از مسافران، تعیین ایستگاه‌های نیمه‌راهی و موترهای دودزا، نمونه‌هایی از تخلف و قانون‌شکنی موتر داران شهر کابل است. متأسفانه هرروز بعد از ساعت ۳ بعدازظهر،‌ زمانی که کم‌کم مردم از محل کار به  خانه‌هایشان برمی‌گردند، تونس‌ها و موترهای کاستر از این فرصت سوءاستفاده کرده و ایستگاه‌های نیمه را درست می‌کنند. مردم نیز مجبور اند که به خاطر کمبود موتر، یک مسیر را چندین بار کرایه بدهند. مسؤولان وزارت ترانسپورت، فعالیت موترهای کهنه و دودزا و موترهای بدون جواز السیر را از عوامل اصلی این بی‌قانونی‌ها می‌دانند. از طرف دیگر، میزان اعتماد و اعتبار موترهای شخصی غیرقانونی و انفرادی بسیار پایین است و خانواده‌ها نمی‌توانند بالای آن اعتماد کنند.

خودسری‌ها و فعالیت‌های غیرقانونی موتر داران، سبب راه‌بندان و ترافیک در شهر کابل گردیده است. ترافیک و راه‌بندان به‌شدت زندگی روزمره مردم را مختل نموده است. چون بی‌نظمی ترانسپورتی، در همه بخش‌های زندگی مردم در ابعاد اقتصادی، اجتماعی، صحی، فرهنگی و سیاسی مشکل خلق می‌کند. از طرف دیگر، تا هنوز بی‌نظمی در بخش ترانسپورتی، باعث شده است تا یک سروی دقیق از تعداد موترهای مسافربری و باربری، جواز السیر و اسناد آنان نیز صورت نگیرد و معلومات در این زمینه وجود ندارد. این مشکل حتی سبب سوءاستفاده دشمنان از موترها برای انجام اعمال تروریستی و انتحاری شده است.

راه‌حل‌ها؛

وارد شدن موترهای ملی بس دولتی در جریان ترافیک شهر کابل، یکی از راهکارهای اساسی برای قانونمندشان ترانسپورت شهری به شمار می‌رود. مسؤولان وزارت ترانسپورت کشور از وارد شدن ملی بس‌های کلان دولتی و استندردشدن شرکت‌های ترانسپورت شهری خبر می‌دهند. مهدی روحانی رئیس بخش عرضه خدمات ترانسپورتی کشور، در یک گفتگوی اختصاصی با روزنامه اصلاح می‌گوید، ۱۶۰۰ عراده موتر بس شهری به‌زودی در شهر کابل فعال خواهد شد. به گفته آقای روحانی، ۱۰۰۰ عراده موتر بس از کشور هند وارد جریان ترافیک شهر کابل می‌شود و ۶۰۰ عراده موتر دیگر در داخل کشور در حال ترمیم است.  آقای روحانی می‌گوید، فعالیت ترانسپورت به شکل حلقوی، منظم و دقیق، باعث راحتی و رضائیت شهروندان از نحوه عرضه خدمات ترانسپورتی و کاهش ترافیک و راه‌بندان خواهد شد. به گفته وی، ملی بس‌های که وارد شهر کابل می‌شوند، همه توسط جی‌پی‌اس کنترول می‌شوند که در کدام قسمت رسیده، کجا توقف کرده و نحوه حرکتشان چگونه است.

قانونمند شدن شرکت‌های ترانسپورتی خصوصی و موترهای انفرادی، از دیگر راه‌حل‌ها و راهکارها برای کاهش ترافیک و منظم شدن موترها به شمار می‌رود. در این زمینه آقای روحانی می‌گوید، وزارت ترانسپورت طرح الکترونیک شدن لایسنس ها و جواز السیر را روی دست دارد که با عملی شدن این طرح، علاوه بر منظم و قانونی شدن فعالیت موترها، از فساد اداری و کمیشن کاری در روند اخذ جواز رانندگی نیز جلوگیری می‌شود. چون دیگر موتر داران مجبور نیستند که روزها از این اداره به اداره سرگردان شوند، بلکه فقط برای گرفتن جواز رانندگی‌شان به اداره مربوط مراجعه می‌کنند. به گفته آقای روحانی، پیش‌زمینه‌ها و شرط‌های وارد شدن ملی بس‌ها در شهر کابل انجام‌شده است که بیشتر شامل ساختن ایستگاه‌های بس‌ها و انستیتیوت برای ترمیم بس‌ها است که ایستگاه‌ها ساخته‌شده اما انستیتیوت به‌زودی تکمیل خواهد شد.

ایجاد سرک‌های فرعی و حلقوی در اطراف شهر کابل، یکی از مهم‌ترین راهکارها برای کاهش ترافیک در شهر کابل به شمار می‌رود. فعلاً در سطح شهر کابل تنها چند سرک اصلی وجود دارد و بسیاری از کوچه‌های این شهر، توسط زورمندان با دیوارهای سنگی مسدود شده است و امکان عبور و مرور موترها وجود ندارد.

بررسی دقیق وضعیت ترانسپورتی در شهر کابل، از دیگر راهکارها برای نظم بخشیدن به ترانسپورت شهری است. به گفته مسؤولان وزارت ترانسپورت، گروه‌های تخنیکی و مسلکی آنان در تمامی نواحی شهر کابل، در حال بررسی وضعیت دقیق موترها و اسناد آنان است. این گروه، بر تمامی کیفیت، عرضه خدمات و فعالیت‌های موترها و شرکت‌های خصوصی در تمامی نواحی شهر کابل نظارت داشته و متخلفان را در قدم نخست اخطار و درصورتی‌که اصلاح نشوند، وسایط شان را متوقف خواهند کرد. آقای روحانی در این زمینه می‌گوید، بسیاری از موترهای که باقی‌داری دارند، فاقد اسناد هستند و یا نیمه‌راهی فعالیت می‌کنند، بعد از اخطار، فعالیت‌هایشان متوقف خواهد شد که همین اکنون۸۵۰ شرکت ترانسپورتی در سطح کشور فعالیت دارد که حدود ۹۵ درصد آن فاقد اسناد هستند. آقای روحانی تأکید می‌کند که تمامی فعالیت‌های ترانسپورتی باید مطابق نیازمندی‌های شهروندان و قوانین وزارت ترانسپورت باشند.

نتیجه‌گیری؛

۱- ترافیک سنگین در شهر کابل، زندگی باشندگان پایتخت را با مشکل مواجه کرده است. باوجودی که طرح‌ها و راهکارهای زیادی برای از بین بردن این مشکل روی دست گرفته‌شده است، اما تا هنوز کارساز نبوده است. در این میان، روی کارشان ۱۶۰۰ ملی بس دولتی با قوانین و مقررات خاص، امیدواری شهروندان را نسبت به کاهش مشکلات ترانسپورت شهری در کابل، بیشتر ساخته است.

۲- قرار است هزار عراده ملی بس توسط کشور هند به شهروندان کابل کمک شود و ۶۰۰ عراده دیگر موترهای ملی بس دیگر در داخل کشور در حال ترمیم است و قرار است بعد از تکمیل شدن انستیتیوت ترمیم موترهای مسافربری، وارد جریان ترافیک شود. فعال شدن موترهای قانونی و استندرد با معیارها و قوانین خاص، می‌تواند باعث کاهش بی‌قانونی‌های ترانسپورتی در این شهر شود.

۳- جلوگیری از فعالیت‌های غیرقانونی موتر داران، رسمی و قانونی شدن اسناد موترها، منظم شدن فعالیت‌های موترها و وارد شدن بس‌ها در سیستم ترافیک شهر کابل، از راهکارها اساسی برای حل مشکلات ترانسپورتی به شمار می‌رود. موترهای واردشده باید طبق معیارها، دقیق و قانونی عمل نمایند.

داوود ناظری

ممکن است شما دوست داشته باشید