روزنامه اصلاح

مشاور امنیت ملی در سفرش به ولسوالی خواجه عمری: به تروریستان اجازه نمی‌دهیم افغانستان را به باداران‏شان تسلیم کنند

داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی در سفرش به ولسوالی خواجه عمری ولایت غزنی، با اقشار مختلف آن ولسوالی دیدار کرد و آزاد سازی ولسوالی متذکره را به آنان تبریک گفت. وی افزود: امروز آمدم تا از نزدیک با شما ببینم و مشکلات ولسوالی تانرا از زبان خود تان بشنوم. دستاورد آزادسازی ولسوالی های ده یک و خواجه عمری غزنی متعلق به مردم است که در کنار نیروهای امنیتی شان مشترکاً تلاش ورزیدند.

وی گفت: دشمن با پلان “الفتح” اوایل ام‌سال می‌خواست ولایت غزنی را سقوط بدهد، اما برعکس چهار ولسوالی در ولایت بدخشان و دو ولسوالی در غزنی از وجود دشمن پاکسازی گردید.

داکتر محب افزود که:”دشمنان ما باید بدانند که این کشور از خود صاحب و مالک دارد و به اجیران بیگانه اجازه نخواهد داد تا افغانستان را به باداران شان تسلیم کنند.” وی برای حل مشکلات ولسوالی خواجه عمری به باشنده‌گان آن ولسوالی اطمینان داد.

در این مراسم وحیدالله کلیمزی والی غزنی در صحبتی اطمینان داد که مردم در کنار نظام و حکومت شان قرار دارند و از پروسه های ملی انتخابات و صلح پایدار و با عزت حمایت می نمایند.

همچنان مولوی محمد اسماعیل، انجینیر ایاز، نویده بیات فعال مدنی و محمد خالد انصاری به نمایندگی از باشنده گان ولسوالی خواجه عمری صحبت کردند و در سخنان شان از نظام حمایت نمودند.

سخنرانان گفتند: تلاش‌های که تا اکنون برای تامین صلح جریان داشت به نفع مردم نبود و ما خواهان صلحی هستیم که منتج به جنگ نشود. آنان تاکید ورزیدند که انتخابات باید به تاریخ معین آن برگزار گردد و ما برخلاف هرگونه ساختارهای غیر انتخابی هستیم؛ زیرا افراد دراین مسیر روی منافع شخصی شان فکر می‌کنند.

آنها در مورد رسیدگی به مشکلات مردم ولایت غزنی به خصوص ولسوالی خواجه عمری و تطبیق بیشتر پروژه‌ های توسعه‌یی، ترمیم و اعمار تعمیر دارالمعلمین و مکاتب، برق رسانی، فعال شدن شبکه‌های مخابراتی در ولسوالی‌ها، اعمار بند سلطان، اعمار سرک ولسوالی خواجه عمری که از اثر ماین گزاری طالبان ویران شده است، اعمار تعمیر ولسوالی و قوماندانی امنیه ولسوالی خواجه عمری، پیشنهادات مشخص خویش را ارائه کردند.

در ادامه، داکتر فیروز الدین فیروز وزیر صحت عامه، نصیراحمد درانی وزیر زراعت و مالداری، نجیب آغا فهیم وزیر دولت در امور مبارزه با حوادث، در مورد فراهم آوری خدمات موثر در ولسوالی خواجه‌ عمری به باشنده‌گان آن ولسوالی معلومات دادند. وزیر زراعت از تخصیص ۲۰۰ باغچه خانگی، ۵ سردخانه تجارتی، پروژه های باغداری، کشمش خانه ها و ۲۰۰ فارم مرغ داری به خانم ها اطمینان داد.

ممکن است شما دوست داشته باشید