روزنامه اصلاح

مرکـز مشاورۀ روانی و انکـشاف مسلکی در پوهنتون کابل افتتاح شد

پوهنمل عبدالتواب بالاکرزی سرپرست وزارت تحصیلات عالی مرکز مشاوره روانی و انکشاف مسلکی را در پوهنتون کابل افتتاح کرد .

به گزارش آژانس باختر، دراین مراسم درحالی که شماری از مسوولان وزارت تحصیلات عالی و پوهنتون ها نیز حضورداشتند، سرپرست وزارت تحصیلات عالی گفت:” داشتن مرکز مشاوره روانی و مرکز انکشاف مسلکی استادان یکی از نیازهای مبرم و جدی پوهنتون ها به شمار می رود که خوشبختانه با افتتاح این مراکز بسیاری از مشکلات استادان، کارمندان و محصلان پوهنتون کابل در بخش صحت روانی، ادامه فراگیری دروس، ارتقای ظرفیت و مهارت های رهبری و مدیریت در این نهاد علمی مرفوع خواهد شد.”

پوهنمل بالاکرزی علاوه کرد که کار ۱۲ مرکز انکشاف مسلکی برای برخی پوهنتون های ولایت ها  تمام شده است، کار ۲۰ مرکز روی دست است و کار ۶ مرکز دیگر باقی مانده است که به بهره برداری سپرده خواهد شد. سرپرست وزارت تحصیلات عالی از مسوولان این نهاد ها خواست تا از تجهیزات مراکز یاد شده به طور جدی مواظبت کنند.

دکتور احمد سیر مهجور معین مالی و اداری وزارت تحصیلات عالی گفت:” عنقریب پنج مرکز مشاوره روانی دیگر در برخی پوهنتون های شماری ولایت ها نیز ایجاد خواهد شد.”  حمیدالله فاروقی رییس پوهنتون کابل در مورد نقش مراکز مشاوره روانی و انکشاف مسلکی در پوهنتون ها، معلومات داد .

همچنان در این محفل نور احمد درویش رییس برنامه انکشاف تحصیلات عالی گفت  که ۳۵ هزار دالر آمریکایی هزینه وسایل و تجهیزات این مراکز از طرف بانک جهانی پرداخت شده  است.

ممکن است شما دوست داشته باشید