روزنامه اصلاح

محمد عمر داوودزی خواستار همکاری سازمان شانگهای در روند صلح افغانستان شد

ولادیمیر نوروف، دبیر کل سازمان همکاری های شانگهای در ملاقاتی که با محمد عمر داوودزی رییس دارالانشای شورای عالی صلح و نماینده‌ی خاص رییس جمهور در امور منطقه‌یی برای اجماع صلح داشت، بر علاوه‌ی موضوعات مختلف، روی روند صلح افغانستان بحث و گفتگو کردند.

این ملاقات که در پیکن پایتخت چین انجام شد، نوروف از همکاری های این سازمان و کشور متبوعش جمهوری ازبکستان در حمایت از برنامه های انکشافی افغانستان اطمینان داد.

وی ابراز امیدواری کرد که مذاکرات صلح افغانستان میان دولت و طالبان هرچه زودتر آغاز شود تا صلح در افغانستان تامین شود. وی با ابراز این مطلب، صلح در افغانستان را برای اقتصاد منطقه مفید و ممد می داند.

داوودزی از کمک های سازمان همکاری های شانگهای و جمهوری ازبکستان بابت حمایت دوامدار از برنامه های انکشافی افغانستان ابراز امتنان کرد و در مورد روند صلح و دست آوردهای اخیر آن معلومات مفصل ارائه کرد.

وی از سازمان همکاری های شانگهای خواست تا به خاطر هماهنگ سازی و انسجام ابتکارهای در سطح منطقه و اجماع منطقه یی برای صلح همکاری کند.

محمد عمر داوودزی بر علاوه بحث روی روند صلح افغانستان، از ولادیمیر نوروف سکرترجنرال این سازمان خواست تا در سرعت بخشیدن روند عضویت کامل افغانستان در سازمان همکاریهای شانگهای توجه بیشتر کند.

سازمان همکاری های شانگهای ۸ عضو دارد و افغانستان درجمع چهار ناظر این سازمان قرار دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید