روزنامه اصلاح

لوی درستیز اردوی امریکا: ایالات متحده‌ی امریکا به کمک‌ها و حضور خود در افغانستان ادامه می‌دهد

داکترعبدالله عبدالله رییس اجراییۀ جمهوری اسلامی افغانستان، روزپنجشنبه(۷ قوس ۱۳۹۸) با جنرال مارک میلی، لوی درستیز اردوی ایالات متحدۀ امریکا در دفتر کارش در قصر سپیدار ملاقات کرد.

در این دیدار، رییس اجراییه تشریف آوری آقای میلی را به کابل خیر مقدم گفت و از کمک‌های اردوی ایالات متحده امریکا در زمینۀ آموزش، تجهیز و کمک به قوای مسلح افغانستان تشکر و قدردانی کرد.

رییس اجراییه گفت که جنگ در افغانستان ادامه دارد، اما طالبان و گروه‌های دهشت‌افگن به دلیل قوت و توانایی نیروهای مسلح کشور و همکاری قوای حمایت قاطع، نتوانستند به اهداف و برنامه‌های خود دست یابند. رییس اجراییه همچنان علاوه کرد که طالبان و داعش در بخش‌های مختلف افغانستان متحمل تلفات سنگین شده‌اند.

رییس اجراییه، صلح را از اولویت‌های حکومت افغانستان خواند و از تلاش‌های ایالات متحده امریکا برای دست‌یافتن به صلح تشکر کرد. رییس اجراییه همچنان بر شفافیت روند انتخابات که ضامن مشروعیت حکومت آینده کشور می‌باشد، تأکید نمود و افزود که حالا نوبت کمیسیون‌های مستقل کشور است تا وظایف خویش را مسوولانه انجام دهند.

جنرال مارک میلی با قدردانی از پذیرایی حکومت افغانستان و قربانی‌های اردوی دو کشور در مبارزه با دهشت‌افگنی گفت که در رسانه‌ها گاهی مطرح می‌گردد که ما شاید افغانستان را ترک نماییم. می‌خواهم به شما بگویم که حکومت ایالات متحده و ارتش این کشور برای حضور در افغانستان، ادامه کمک‌ها و مبارزه با تهدیدهای ناشی از دهشت‌افگنی متعهد است و ما به حضور خود در کنار شما تا وقت نیاز و ضرورت باشد ادامه می‌دهیم.

وی گفت ایالات متحده از تلاش‌های صلح در افغانستان حمایت می‌کند و امیدوار است این تلاش‌ها برای دست‌یافتن به صلح دایمی و ثبات کمک نماید.

جنرال میلی همچنان ابراز امیدواری نمود که انتخاباب در افغانستان منتج به شکل‌گیری یک حکومت مشروع گردد و طرف‌ها روی ادامه‌ی روند سیاسی توافق نمایند.

ممکن است شما دوست داشته باشید