روزنامه اصلاح

لوی‌سارنوالی: از ۱۵ عضو فدراسیون فوتبال بازجویی شده است

لوی‌سارنوالی کشور اعلام کرده که ۱۵عضو فدراسیون فوتبال در پیوند به اتهام آزار جنسی دختران فوتبالیست مورد بازجویی قرار گرفته‌اند.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ جمشید رسولی سخنگوی لوی سارنوالی، روز یکشنبه (۲۵ قوس) طی یک نشست خبری در کابل گفت که کمیته‌ی بررسی اتهام آزار جنسی دختران در فدراسیون فوتبال از ۱۵ نفر در این فدراسیون تحقیق کرده است.

وی گفت، این کمیته که در اولین روزهای نشر گزارش آزار جنسی دختران در فدراسیون فوتبال افغانستان به ریاست معاون لوی سارنوالی به تحقیق آغاز نمود از طرف‌های مختلف دخیل در فدراسیون فوتبال اسناد مطالبه کرده است.

رسولی افزود که مکتوب های رسمی به فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا)؛ شرکت سازنده لباس برای اعضای تیم ملی فوتبال بانوان (هوملز)، مدعی اتهام جنسی دختران فوتبالیست و سایر طرف‌های دخیل در فدراسیون فوتبال به منظور مطالبه اسناد ارسال شده است.

او بیان داشت که اسنادی اندکی در جریان تحقیق به دست آمده و از تعداد ۱۵ تن از مسئوولان فدراسیون فوتبال و شماری از دختران فوتبالیست در این پیوند تحقیق صورت گرفته است.

او از پیشرفت شفاف این پروسه که منجر به کشف حقایق در فدراسیون فوتبال شود به مردم اطمینان داده گفت که مقصر در این قضیه مشخص خواهد شد.

نزدیک به یک ماه پیش، یک عضو پیشین تیم ملی فوتبال زنان کشور ادعا کرد که بازیکنان زن در فدراسیون فوتبال افغانستان مورد آزار و اذیت جنسی قرار می‌گیرند.

این ادعا با واکنش های تند داخلی و خارجی روبرو شد. لوی سارنوالی، وظیفه رییس و ۴عضو فدراسیون فوتبال را به تعلیق درآورد.

 فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) نیز کرام الدین کریم رییس فدراسیون فوتبال افغانستان را از حضور در تمامی فعالیت‌های فوتبالی حداقل برای سه ماه محروم و تاکید کرده که این نهاد پیرامون اتهام آزار و اذیت جنسی بازیکنان تیم ملی فوتبال بانوان این کشور تحقیق خواهد کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید