روزنامه اصلاح

قرارداد چهار پروژه‌ی سرک‌سازی به ارزش ۱۸۷ میلیون افغانی امضا شد

وزارت فواید عامه، قرارداد چهار پروژه‌ی سرک‌سازی به ارزش مجموعی ۱۸۷ میلیون افغانی را با چهار شرکت‌ خصوصی امضا کرد.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ این پروژه‌ها شامل اعمار و حفظ و مراقبت ۷۲ کیلومتر سرک در ۳ ولایت کشور می‌باشد.

یما یاری وزیر فواید عامه، روز سه‌شنبه (۱۳ سنبله) در یک نشست خبری در کابل قرارداد چهار پروژه اعمار سرک را با روئسای چهار شرکت داخلی  امضا کرد.

آقای یاری در این مراسم گفت که این پروژه‌ها اعمار ۹ کیلومتر سرک با عرض ۹ متر در ولایت جوزجان، ۱۸ کیلومتر سرک دیگر در ولایت غزنی و حفظ ومراقبت ۴۵ کیلومتر سرک در ولایت بامیان را شامل می‌شود.

 وی افزود طول مجموعی این سرک‌ها که حدودا ۷۲ کیلومتر بوده و با هزینه ۱۷۸ میلیون افغانی در مدت ۱۲ الی ۱۸ ماه به شکل کامل تطبیق خواهد شد.

به گفته وی شرکت‌های پامیر انترنیشنل، راهور، بهرامزون توتاخیل، بامیان گلوبل و نوی بامیان طرف‌های قرارداد این پروژه‌ها هستند که به تطبیق این چهار پروژه در زمان یاد شده متعهد شده اند.  وی از اعمال شفافیت، نظارت جدی در تطبیق این پروژه‌ها و تکمیل به وقت آنها به مردم اطمینان خاطر داد.

آقای یاری همچنان اعمار تونل سالنگ را که به گفته وی یک بخش آن به قراردادی سپرده شده و پروژه اعمار  بخش‌های دیگر آن نیز به زودی با شرکت‌های خصوصی قرارداد خواهد شد را یکی از اولویت‌های مهم این وزارت در سال جاری مالی عنوان کرد.  وزیر فواید عامه در بخشی از گفته هایش به میزان مصرف بودجه انکشافی این وزارت در سال جاری مالی اشاره کرده گفت که تاکنون بالغ بر۱۰میلیارد افغانی از بودجه انکشافی این وزارت به مصرف رسیده که به گفته وی بالاترین میزان مصرف را در میان ادارات حکومت نشان می‌دهد.

ممکن است شما دوست داشته باشید