روزنامه اصلاح

قدردانی رئیس جمهور از عملکرد نهادهای امنیتی در تأمین امنیت انتخابات

جلسۀ سرقوماندانی اعلی قوای مسلح تحت ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در ارگ برگزار گردید. در این جلسه، ابتدا رئیس جمهور کشور ضمن تشکر و سپاس‌گزاری ویژه از رهبری و منسوبین نهادهای امنیتی و دفاعی کشور در رابطه به تامین امنیت انتخابات ریاست جمهوری، گفت که هماهنگی میان نهادهای امنیتی و دفاعی کشور در این روز بی سابقه بود و ۷۵ هزار تن از منسوبین قوای مسلح در تامین امنیت انتخابات بی طرفانه انجام وظیفه نمودند و حماسه آفریدند. وی همچنان از خانواده نیروهای امنیتی و دفاعی کشور ابراز امتنان کرده، گفت که در روز انتخابات هیچ شکایتی از عملکرد نیروهای امنیتی و دفاعی کشور به ثبت نرسید و آنان باید مورد تقدیر قرار گیرند.

رئیس جمهور کشور گفت: کسانی که در روز انتخابات به شهادت رسیدند، شهدای جمهوریت و مردم سالاری اند و دولت مسؤولیت مواظبت و توجه به خانواده های آنان را دارد. وی از والیان و مسؤولین ولایتی بخاطر اینکه بی طرفی شان را در انتخابات حفظ کردند، نیز تشکر نمود.در بخش دیگر جلسه، مسؤولین ارگان های امنیتی و دفاعی کشور، پلان امنیتی ولایات شمال شرق را ارائه کردند و همچنان روی وضعیت عمومی امنیتی ولایت تخار بحث همه جانبه صورت گرفت و در خصوص دفع و طرد حملات دشمن، هدایات لازم صادر گردید.

رئیس جمهور گفت که برنامه های امنیتی در ولایات بغلان، تخار و کندز باید عملی شود و در زمینۀ خنثی نمودن تهدیدات دشمن و برقراری امنیت ولایات مذکور، توجه جدی مبذول گردد.

ممکن است شما دوست داشته باشید