روزنامه اصلاح

عربستان سعودی از روند صلح به رهبری و مالکیت حکومت افغانستان حمایت می‌کند

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در جریان سفرش به عربستان سعودی، در اقامتگاه‌اش در شهر جده با عادل بن احمد الجبیر وزیر دولت در امور خارجۀ عربستان سعودی دیدار کرد.

در این دیدار هر دو جانب در مورد گسترش هر چه بیشتر روابط دوجانبه افغانستان و عربستان سعودی، توسعه اقتصادی و همکاری ها دو جانبه، پروسه صلح، انتخابات ریاست جمهوری و انکشاف افغانستان بحث و تبادل نظر کردند.

وزیر دولت در امور خارجۀ عربستان سعودی، ضمن خوش آمدید به رئیس جمهور گفت که کشورش از پروسه صلح به رهبری دولت افغانستان و برگزاری انتخابات ریاست جمهوری حمایت قاطع می نماید و آمادۀ هرگونه همکاری در این عرصه ها می باشد.

وی با تاکید بر گسترش روابط میان دو کشور گفت که عربستان سعودی شریک و حامی بین المللی حکومت افغانستان در منطقه است و به همکاری با افغانستان در عرصه های مختلف آماده می باشد.

در مقابل، رئیس جمهور غنی ضمن تشکر از استقبال و مهمان نوازی حکومت و مردم عربستان سعودی، گفت که عربستان سعودی و افغانستان با داشتن مشترکات دینی، مناسبات تاریخی و دوستانه دارند. وی افزود که دوستی ما با عربستان سعودی برای افغان ها ارزش ویژه دارد.

رئیس جمهور کشور از حمایت قوی عربستان سعودی از پروسۀ صلح و انتخابات ریاست جمهوری، قدردانی کرده، گفت که صلح پایدار و باعزت اولویت نخست و خواست اساسی ماست و انتخابات ریاست جمهوری در راستای سرنوشت کشور و انجام موفقانۀ پروسۀ صلح، ارزش ویژه دارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید