روزنامه اصلاح

عایشه خُرم، به حیث نماینده‌ی جوانان افغان در سازمان ملل متحد، انتخاب شد

  مناظرۀ انتخاب دومین نمایندۀ جوانان افغان در سازمان ملل متحد، روز دوشنبه از سوی موسسۀ اندیشه‌وران و سفارت جرمنی در کابل، در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت برگزار شد.

عایشه خُرم، رشاد هامر و پښتنه درانی؛ سه تن از جوانانی که به دور نهایی رقابت ها برای این سمت رسیده بودند، هرکدام با طرح موضوعی مبنی براینکه خطوط قرمز گفتگوهای های صلح چیست، در حضور هیئت داوران سخنرانی نموده و به رقابت پرداختند.

این مناظره از سوی تادامیچی یماماتو، نمایندۀ سرمنشی سازمان ملل برای افغانستان، ادریس زمان معین سیاسی وزارت امور خارجه، پیتر پروگل، سفیر جرمنی در افغانستان و سوفیا رامیار، مدیر اجرایی موسسۀ اندیشه وران مورد قضاوت قرار گرفت.

سرانجام عایشه خُرم با کسب بیشترین امتیاز از سوی هیئت داوران به عنوان نمایندۀ جوانان افغان در سازمان ملل متحد، انتخاب شد.

بانو خُرم که محصل رشته حقوق پوهنتون کابل می باشد، قرار است از دسامبر ۲۰۱۹ برای مدت یک سال به عنوان نمایندۀ جوانان افغانستان در سازمان ملل متحد، چالش ها و فرصت های جوانان افغان را با رهبران و نمایندگان جهان در میان گذاشته  و فرصت های بیشتری برای جوانان جلب نماید.

با در نظرداشت اهداف قطعنامه ۲۲۵۰ سال ۲۰۱۵ شورای امنیت سازمال ملل، نمایندۀ جوانان در مقر این سازمان موضوعات حاد و مهم پالیسی به ویژه موضوعات مرتبط به جوانان را با رهبران جهان مورد بحث قرار می دهند.

مدیر اجرایی موسسۀ اندیشه وران گفت که برای کسب مقام نمایندگی جوانان افغان برای یک سال در سازمان ملل متحد، ۶۰ جوان از سراسر کشور در خواست داده بودند که از این میان چهار تن توانستند به دور نهایی راه یابند.

نمایندگی جوانان افغانستان در سازمان ملل را در سال گذشته، رامز بختیار بر عهده داشت.

ممکن است شما دوست داشته باشید