روزنامه اصلاح

صدیقی: حکومتداری خوب و مبارزه با فساد از تعهدات حکومت در نشست جینوا است

صدیقی صدیقی، سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان می‌گوید که حکومت‌داری خوب، مبارزه جدی با فساد، حفظ‌ و تداوم ارزش‌های موجود، تامین صلح و تقویت‌ نیروهای امنیتی از تعهدات حکومت در نشست جینوا است.
صدیق صدیقی سخنگوی ارگ ریاست جمهوری، روز سه‌شنبه (۲۷ عقرب) در یک نشست خبری در کابل گفت:” صلح، دولت‌سازی و بازارسازی سه محور عمده دولت در نشست جینوا است”.
آقای صدیقی افزود:” آزادی بیان، حقوق بشر و حقوق زنان و اطفال و دیگر ارزش‌های که مشترکاً در ۱۹ سال گذشته بدست آوردیم اصل و بنیاد مشارکت ما را برای چهار سال آینده با جامعه جهانی شکل می‌دهد”.
وی با بیان اینکه تعهدات دو طرف متقابل می‌باشد بیان داشت:” ما به حکومت‌داری خوب، مبارزه با فساد به گونه جدی، تقویت دموکراسی، حفظ و تداوم ارزش‌های موجود متعهد هستیم و جامعه جهانی از مردم افغانستان برای چهار سال دیگر حمایت خواهد کرد”.
سخنگوی ریاست جمهوری درباره کاهش نیروهای امریکایی از افغانستان نیز گفت:” ما در ۵ سال گذشته روی نیروهای دفاعی و امنیتی خود سرمایه‌گذاری کرده‌ایم، ظرفیت قابل ملاحظه در نیروهای دفاعی و امنیتی ما بوجود آمده که بتوانند به طور مستقلانه از خاک خود دفاع کنند”.
آقای صدیقی گفت:” هم اکنون ۹۸ درصد عملیات های نیروهای دفاعی و امنیتی ما به طور مستقلانه انجام می‌شود که دشمنان مردم افغانستان را سرکوب کنند؛ نمونه‌اش جنگ ولایات هلمند و قندهار می‌باشد”.
آقای صدیقی درباره سفر عمران خان نخست وزیر پاکستان به افغانستان نیز گفت:” موضوع دیدار رئیس جمهور افغانستان با آقای عمران خان، گسترش روابط تجارتی، رفاه منطقه‌ای و تطبیق پروژه‌های بزرگ اقتصادی منطقه‌ای می‌باشد”.
قرار است که عمران خان نخست وزیر پاکستان در رأس یک هیئت بلند پایه دولتی روز پنجشنبه (۲۹ عقرب) وارد کابل شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید