روزنامه اصلاح

صحبت تیلیفونی رییس جمهورغنی با امیر قطر؛تفاهمنامۀ کمیتۀ تخنیکی دو کشور در راستای توسعۀ روابط تجارتی آماده می‌‎شود

 

ارگ ریاست جمهوری افغانستان می گوید که رئیس جمهور غنی و امیر قطر در خصوص پروسۀ صلح و همکاری ها میان دو کشور، صحبت تیلفونی کردند. بر اساس خبرنامۀ ارگ ریاست جمهوری، محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان طی یک تماس تیلفونی با شیخ تمیم بن حمد الثانی امیر قطر در مورد پروسۀ صلح افغانستان و گسترش همکاری های تجارتی و اقتصادی میان دو کشور، بحث و تبادل نظر نمودند.
در این مکالمۀ تیلفونی سران دو کشور گفتند که در روشنایی صحبت های انجام شده در ملاقات اخیر شان در دوحه پایتخت قطر، ادارات مربوطه دو کشور مسودۀ تفاهم نامه کمیتۀ تخنیکی افغانستان و قطر را در راستای توسعۀ بیشتر روابط تجارتی و اقتصادی ترتیب نمایند.
رئیس جمهور غنی ضمن شریک سازی نگرانی های خویش در خصوص افزایش خشونت ها، گفت: ما امیدوار بودیم که خشونت ها کاهش یابد، اما متاسفانه افزایش یافته است. ما خواهان همکاری قطر که میزبان پروسۀ صلح است در این زمینه می باشیم.
در مقابل امیر قطر شیخ تمیم بن حمد الثانی، حملات تروریستی در کابل، هلمند و سایر شهرهای کشور به شمول حمله تروریستی بالای پوهنتون کابل را محکوم کرده، گفت که ما احساسات حکومت و مردم افغانستان را کاملاً درک می کنیم و در این راستا به اندازۀ توان خویش از هیچگونه همکاری دریغ نخواهیم کرد.
در این صحبت تیلفونی، سران دو کشور موافقت کردند که این گونه تماس ها در آینده جریان داشته باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید