روزنامه اصلاح

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان از مرز۱۰۰تن گذشت

سخنگوی وزارت صحت عامه می گوید، از مجموع ۱۰۲ سمپل مشکوک ویروس کرونا که در جریان ۲۴ ساعت گذشته در لابراتوارهای کابل وهرات آزمایش شده اند، ۱۵ واقعه آن مثبت تشخیص شده است.

وحیدالله مایار سخنگوی وزارت صحت عامه که روز گذشته در سلسلۀ کنفرانس های خبری روزانۀ این وزارت در مورد ویروس کرونا، در مرکز اطلاعات و رسانه های حکومت صحبت می کرد، گفت: از جمع ۱۵ واقعۀ تازۀ ویروس کرونا ۱۱ واقعۀ آن به ولایت هرات، ۳ واقعه به ولایت فراه و۱ واقعه به ولایت غزنی مربوط می شود.

با ثبت ۱۵ واقعۀ مثبت ویروس کرونا، شمار مجموعی واقعات مثبت در سطح کشور به ۱۰۶ مورد رسیده است.

سخنگوی وزارت صحت عامه در همین حال گفت که در یکشبانه روز گذشته یک بیمار مبتلا به ویروس کرونا در ولایت سمنگان شفایاب گردیده است که شمار مجموعی شفایاب شدگان تا اکنون به ۵ نفر می رسد.

مایار در همین حال از معاف شدن فیس شفاخانه ها وکلینیک های دولتی خبر داد وگفت وزارت صحت عامه فیس ناچیزی را که از بیماران دریافت می شد، الی بهبود یافتن وضعیت جاری معاف نموده است و مردم پس از این مکلف به پرداخت آن نیستند.

او بار دیگر از شهروندان کشور درخواست کرد که به خاطر جلوگیری از شیوع گسترده ویروس کرونا، افزون بر رعایت قیود برگشت وگزار، پیام های وقایوی و توصیه های صحی این وزارت را جدی بگیرند و به آن عمل کنند. حکومت افغانستان برای جلوگیری از گسترش و شیوع ویروس کرونا در کشور، ادارات دولتی در کابل را به استثنای نهادهای امنیتی و وزارت صحت عامه، برای سه هفته تعطیل کرد. حکومت افغانستان از شهروندان خواسته که در این مدت در خانه های شان بمانند و توصیه و دستورالعمل های صحی را جدی گرفته و رعایت کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید