روزنامه اصلاح

سینماگران درد و آرمان مشترک مردم را به تصویر می کشند

محمدقاسم وفایی زاده سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ می گوید که سینماگران کشور در شرایط بسیار دشوار، پیام امید و زندگی می دهند و درد و آرمان مشترک مردم افغانستان را به تصویر می کشند.
آقای وفایی زاده در مراسم اهدای جوایز جشنواره«آوانگارد؛ نخستین جشنوارۀ فلم های تجربی افغانستان» که با حضور شماری از مسئولان وزارت اطلاعات و فرهنگ، نهادهای فرهنگی و هنرمندان سینما در تالار افغان فلم برگزار شده بود، گفت که در جوامع مانند افغانستان با توجه به گرایش های گوناگون و کثرت تنوع فرهنگی، تجربه های محیطی متفاوت وجود دارد که با ساختن فلم های تجربی می توانیم این تنوع را بصورت بهتری انعکاس دهیم.
داکتر وفایی زاده از مسئولیت پذیری و«احساس نیک» سینما گران در برابرمردم، تشکر کرد و گفت: تصویر آفرینی شما از درد مشترک و آرمان مشترک مردم افغانستان نقش مهمی در تحکیم پایه های وحدت ملی و روحیه همپذیری در کشور دارد؛ شما همواره روایت ملی را ارایه کرده اید و در معرفی چهره زشت جنگ و دشمنان مردم موفق عمل نموده اید. وی تاکید کرد که سینما گران و هنرمندان ما پیام واضحی دارند و آن اینکه: ما دروطن خود می مانیم، دست به دست می دهیم و برای آینده افغانستان کار موثر و مثبت انجام می دهیم .
در عین حال، رولاغنی بانوی اول در پیامی که برگزاری این جشنواره فرستاده است، تأکید کرده است که فلم سازان کشور باید بیشتر روی فلم هایی تمرکز کنند که حس وطن دوستی را میان مردم ایجاد کند و فرهنگ اصیل کشور را انعکاس دهد.
گفتنی است که در این جشنواره ۳۴ فلم به رقابت گذاشته شده بود که شامل فلم های کوتاه تجربی، انیمیشن و ویدیو کلیپ می شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید