روزنامه اصلاح

سفارت امریکا در کابل ۱۰۰ پایه دستگاه تنفس مصنوعی(ونتیلاتور) را در اختیار وزارت صحت عامه قرار داد

سفارت ایالات متحده امریکا در کابل، صد پایه دستگاه تنفس مصنوعی( ونتیلاتور) را به وزارت صحت عامه کشور مساعدت نمود. این دستگاه ها روز پنجشنبه از سوی آقای راس ویلسن شارژدفیر سفارت امریکا در کابل با حضورداشت محمد شاکر کارگر، رییس عمومی دفتر مقام عالی ریاست جمهوری و محمد جواد عثمانی نامزد وزیر و سرپرست وزارت صحت عامه، به این وزارت تسلیم داده شد.
محمد شاکر کارگر رییس عمومی دفتر مقام عالی ریاست جمهوری، به نماینده‌گی از دولت افغانستان از این کمک ایالات متحده امریکا ابراز تشکر و قدردانی نموده، این دستگاه ها را یکی از نیازمندی های جدی و مهم تداوی بیماران کووید-۱۹ عنوان کرد.
آقای کارگر گفت، ایالات متحدۀ امریکا یکی از متحدین استراتیژیک و از همکاران مهم سکتور صحت افغانستان است. وی اطمینان داد که این دستگاه‌ها به ولایت‌های نیازمند به گونۀ عادلانه توزیع خواهند شد.
محمد جواد عثمانی سرپرست و نامزد وزیر وزارت صحت عامه با ابراز تشکر از این کمک ایالات متحده امریکا؛ مساعدت این دستگاه ها را به موقع و‌موثر خوانده گفت که، کشور امریکا در قبال این کمک ها شماری از کارمندان صحی این وزارت را در رابطه به چگونگی استفاده و نگهداری از این دستگاه ها آموزش می دهد.
پس از آن آقای راس ویلسن شارژ دافیر سفارت ایالات متحده امریکا در کابل گفت : این دستگاه‌ها نظر به هدایت دونالد ترامپ رییس جمهوری ایالات متحده امریکا به مردم افغانستان مساعدت شده است.
او هم‌چنان بر تداوم کمک های ایالات متحدۀ امریکا با دولت جمهوری افغانستان تاکید نمود.

ممکن است شما دوست داشته باشید