روزنامه اصلاح

ستایش رئیس جمهوراز کارکـردها و دسـت‌آوردهای منسوبان ریاست عمومی امنیت ملی

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، روز پنجشنبه با هیئت رهبری و منسوبین ریاست عمومی امنیت ملی در مقر آن ریاست دیدار کرد. در این دیدار، نخست محمد معصوم ستانکزی رئیس عمومی امنیت ملی صحبت کرد و ضمن سپاسگزاری از توجه رئیس جمهور به امنیت ملی و تلاش هایش در تقویت و مسلکی سازی این نهاد امنیتی، گفت که با وجود چالش ها، دیدگاه امنیتی رئیس جمهور باعث گردیده که کشور به سوی ثبات برود. وی با تاکید بر اینکه ادارۀ امنیت ملی تلاش می کند تا پناهگاه های تروریستان را نابود سازد، افزود که منسوبین امنیت ملی هر لحظه آماده اند تا از نظام مردمی، حاکمیت ملی، تمامیت ارضی و نوامیس ملی دفاع کنند.

سپس، رئیس جمهور غنی صحبت کرد و ضمن تبریکی صدمین سالروز استرداد استقلال کشور، گفت: با وجود تلاش های مزبوحانه دشمن برای برهم زدن امنیت کشور، فعالیت های شما سبب شده است تا جلو ناامنی ها گرفته شود. شما سربازان گمنام نیستید، بلکه قهرمانان نامدار کشور هستید.

رئیس جمهور تصریح کرد: در هفت ماه گذشته با وجود تهدیدات زیاد، شما با ارادۀ قوی کمر طالبان و سایر تروریستان را شکستید و به هیچ گروه تروریستی اجازه ندادید که فعالیت های خود را گسترش دهند.

رئیس جمهور با بیان اینکه مردم ما به هیچ گروه تروریستی سر خم نمی کنند، گفت: شما فرزندان صدیق و راستین این وطن هستید و به دوست و دشمن ثابت کردید که متزلزل نیستید و وطن خود را حراست می کنید.

سرقوماندان اعلی قوای مسلح افزود که اراده و قدرت شما زمینه را مساعد کرده تا در میدان سیاست، با قاطعیت صحبت کنیم، تصمیم درست بگیریم، با تدبیر عمل کنیم و در جنگ و سیاست پیروز شویم.

رئیس جمهور هم چنین گفت که دولت ما یکی از شرکای مهم جامعه جهانی است و کمک های بین المللی به نیروهای امنیتی و دفاعی ما ادامه می یابد.

وی خاطرنشان کرد: طالبان یک گروه خرابکار است و همیشه در تلاش اند تا به مردم و تاسیسات عام المنفعه آسیب برسانند.بنابر این، وظیفه شماست تا این گروه ویران‌گر را از بین ببرید و اجازه ندهید که به کشور و مردم آسیب برسانند.

رئیس جمهور غنی در اخیر سخنانش گفت که جهاد ما؛ جهاد برحق است و تا برقراری صلح؛ دشمنان این خاک را در هر گوشه و کنار کشور سرکوب نمایید.

 

 

ممکن است شما دوست داشته باشید