روزنامه اصلاح

رییس جمهور کرواسی: کراوسی در مبارزه با تروریزم در کنار مردم افغانستان باقی می ماند

داکترعبدالله عبدالله، رییس اجراییۀ حکومت وحدت ملی، روز گذشته در دفتر کارش در قصر سپیدار با خانم کولیندا گرابار کیتاروویچ، رییس‌جمهور کرواسیا دیدار و ملاقات کرد.

  رییس اجراییه تشریف‌آوری خانم کیتاروویچ را به افغانستان خیر مقدم گفت و سفر وی را در شرایط کنونی با اهمیت خواند.

داکترعبدالله عبدالله، از همکاری‌ و کمک‌ سربازان کرواسی با نیروهای امنیتی افغانستان در چوکات نیروهای حمایت قاطع در مزارشریف قدردانی کرد و گفت که در شرایط فعلی حمایت و پشتیبانی از نیروهای امنیتی افغانستان در مبارزه با تروریزم، تأمین صلح و برگزاری انتخابات‌های پیش روی مهم است. 

رییس‌ اجراییه با اشاره به اوضاع سیاسی و امنیتی در کشور گفت که ثبات سیاسی و حکومت‌داری خوب در مبارزه با تروریزم و بهبود اوضاع موثر است.

داکترعبدالله عبدالله، خواهان همکاری کشورهای منطقه و جهان در مبارزه با تروریزم شد و گفت که تروریزم تهدید مشترک جهانی است و مبارزه با آن نیازمند همکاری و کمک کشورهای منطقه و جهان می‌باشد.

داکترعبدالله عبدالله، نایب قهرمانی تیم فوتبال کرواسی را در جام جهانی فوتبال روسیه تبریک گفت و از درخشش بازیکنان آن کشور ستایش کرد.

در ادامه، رییس‌جمهور کرواسی گفت که کشورش همانند گذشته آمادۀ کمک و همکاری با نیروهای امنیتی افغانستان در نبرد با هراس‌افگنی می‌باشد.

خانم کولیندا گرابار کیتاروویچ از دیدار با سربازان کشورش در شهر مزارشریف یاد کرد و گفت که تأمین صلح و ثبات در افغانستان برای همۀ کشورهای جهان مهم است و نیروهای کرواسی از هیچ تلاشی در راستای آموزش و حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان و تأمین امنیت در این کشور دریغ نمی‌ورزند.

رییس‌جمهور کرواسی بر گسترش روابط و مناسبات دیپلوماتیک و اقتصادی کرواسی با افغانستان تأکید کرد و گفت که دو کشور دارای روابط طولانی هستند و اکنون زمان آن است که همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف افزایش یابد.

در ادامه، دو طرف در پیوند به مذاکرات صلح، انتخابات پیش‌روی پارلمانی و ریاست‌جمهوری، همکاری‌های منطقه‌یی در مبارزه با تروریزم و تأمین صلح در افغانستان، استراتژی امریکا برای افغانستان و جنوب آسیا، نقش نیروهای کرواسی در همکاری با نیروهای امنیتی کشور در مزارشریف و همچنان اوضاع سیاسی و امنیتی کشور بحث و تبادل نظر کردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید