روزنامه اصلاح

رییس جمهورغنی: گفتگوها روی تلاش‌های صلح و ختم خونریزی در کشور متمرکز بود

محمد اشرف غنی رییس جمهور و داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه‌ی حکومت با حضور  شماری از مقام‌های دولتی و چهره‌های سیاسی از جمله حامدکرزی رییس جمهور پیشین، استاد سرور دانش معاون رییس جمهور، استاد سیاف رهبر جهادی، محمد کریم خلیلی رییس شورای عالی صلح، روز گذشته با زلمی خلیلزاد نماینده‌ی ویژه‌ی وزارت امور خارجه‌ی امریکا در مورد صلح افغانستان دیدار و گفتگو کرده اند.

در خبرنامه‌ای که از سوی ارگ ریاست جمهوری در این باره به نشر رسیده، آمده که:” در این دیدار که در ارگ ریاست‌جمهوری انجام شد و شماری از شخصیت‌های سیاسی و جهادی کشور نیز حضور داشتند، در رابطه به کوشش‌های جاری صلح افغانستان بحث و تبادل نظر صورت گرفت.” خبرنامه افزوده که شخصیت‌های جهادی و سیاسی کشور؛ دیدگاه‌ها، نظریات و تشویش‌های خویش را در خصوص پروسه‌ی صلح مطرح کردند و روی اقدامات بعدی بحث‌های مفصل انجام دادند.

پس از این دیدار، رییس جمهورغنی در صفحه‌ی تویتر خود نوشت که ” بحث‌های ما روی تلاش‌های صلح به شمول گام های بعدی این پروسه و ختم خون‌ریزی در افغانستان متمرکز بود”. در جریان هفته‌ی روان، این دومین بار است که زلمی خلیلزاد نماینده‌ی ویژه‌ی وزارت امور خارجه‌ی امریکا برای پایان جنگ افغانستان با رییس جمهورغنی دیدار می‌کند. آقای خلیلزاد روز دوشنبه(۱۲حمل) پس از رسیدن به کابل، با رییس جمهورغنی، داکتر عبدالله عبدالله و برخی چهره‌های سیاسی به گونه‌ی جداگانه دیدار نمود.

در خبرنامه‌ی ارگ ریاست جمهوری که روز گذشته به نشر رسید، آمده که قرار است این نشست‌ها در روزهای آینده نیز ادامه یابد.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید