روزنامه اصلاح

رییس اجراییه در ویژه برنامهٔ تقدیر از تیم فوتسال زیر بیست سال افغانستان: کسب نایب قهرمانی آسیا یک دست‌آورد بـزرگ و دور از انتظار بود

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییۀ حکومت افغانستان روز پنجشنبه ( ۱۳ سرطان) در ویژه برنامه‌ای از تیم فوتسال زیر ۲۰ سال کشور تقدیر کرد و گفت با توجه به امکانات، دستاوردتان بالاتر از جایگاه قهرمانی آسیا است.

داکترعبدالله عبدالله باردیگر کسب نایب قهرمانی آسیا را به یوسف کارگر سرپرست  فدراسیون فوتبال افغانستان، عبدالرزاق مُمرک سرمربی تیم فوتسال زیر بیست سال، ملی‌پوشان کشور و مردم افغانستان تبریک عرض نمود.

رییس اجراییه در ابتدا به روح شهدای حادثهٔ انتحاری اخیر در کابل اتحاف کرد و گفت که تروریستان نمی‌توانند که اراده ملت افغانستان را بکشند، آمدن شما در این برنامه گواه این مسأله است.

داکترعبدالله عبدالله خطاب به ملی پوشان فوتسال کشور گفت که با درنظرداشت سطح امکانات و استندرد سایر کشورها، شما موفق هستید و به هدف رسیدید، این دستاورد بزرگی است.

داکترعبدالله عبدالله افزود: جریان بازی مرحلهٔ نهایی مسابقات را تماشا کردم و بسیار جذاب بود، شما توپ و ابتکار عمل را در دست داشتید و توانستید که تیم جاپان را به چالش بکشید،من به حیث یک شهروند و بیننده از تماشای بازی کیف کردم.

رییس اجراییه کشور گفت که تیم فوتسال در یک شرایط خاص شادی و خوشی سراسری را نصیب مردم افغانستان کرد و تأثیر فوق‌العاده مثبت بالای روحیه آنان گذاشت.

یوسف کارگر سرپرست فدراسیون فوتبال افغانستان از حمایت همیشگی رییس اجراییه کشور ستایش کرد و گفت که هیچ‌کس این تصور را نداشت که افغانستان در این مسابقات قدرت‌های آسیایی را به زانو درآورد و به این افتخار دست یابد.

آقای کارگر که در حادثهٔ انتحاری اخیر در کابل جراحت برداشته است گفت که اگر تروریستان برای مردم افغانستان مصیبت خلق می‌کنند ما از طریق ورزش به مردم اشک خوشی و لبخند به‌بار می‌آِوریم.

آقای کارگر افزود که باید از تمام ورزش‌ها حمایت صورت بگیرد. وی از رییس اجراییه کشور خواست که از تیم فوتسال افغانستان حمایت همه‌جانبه نماید.

عبدالرزاق مُمرک، سرمربی تیم فوتسال زیر بیست سال افغانستان گفت که امکانات و زمان محدود ما با جاپان، اندونزیا و ایران قابل مقایسه نبود؛ ولی بازهم ملی‌پوشان کشور این افتخار را به‌دست آوردند. حالا حفظ جایگاه و رسیدن به مراحل بالاتر بستگی به حمایت حکومت دارد.

آقای مُمرک از رییس اجراییه افغانستان خواست که در قسمت امتیازات، نیازمندی‌ها، بستر مناسبات برای تمرین و سفر تشویقی حج عمره به اعضای تیم توجه نماید.

داکترعبدالله عبدالله گفت که در محدودهٔ امکانات دولتی از تیم فوتسال کشور حمایت می‌کند و می‌بیند که چه اقدامات عملی از طریق حکومت ممکن است. رییس اجراییه کشور افزود که از بخش خصوصی نیز می‌خواهد که با شما همکاری داشته باشند.

رییس اجراییه کشور درخواست حج عمره برای اعضای تیم فوتسال زیر بیست سال افغانستان را پذیرفت و گفت که این سفر با حمایت ریاست اجراییه حکومت وحدت ملی تنظیم می‌گردد.

ممکن است شما دوست داشته باشید