روزنامه اصلاح

رییس اجراییه از جریان کار بازسازی و اعمـار مجـدد بالاحصـار کابل دیدن کـرد

داکترعبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، روز (پنجشنبه، ۲۷ سرطان) از جریان کار بازسازی و اعمار مجدد بنای تاریخی بالاحصار کابل که توسط بنیاد فرهنگی و شبکه توسعه آغاخان به پیش برده می‌شود دیدار کرد.

داکترعبدالله عبدالله از تمام بخش‌های این بالاحصار تاریخی دیدار کرد و ضمن سپاس‌گزاری از بنیاد فرهنگی و شبکه توسعه آغاخان در افغانستان که در راستایی بازسازی، استحکام، مرمت‌ کاری و اعمار بناهای تاریخی در کشور کارهای ارزشمندی کرده‌اند، گفت که بالاحصار، این دژ کهن‌سال، اهمیت تاریخی و فرهنگی فراوان دارد و با وجود که از گزند روزگار در امان نبوده و آسیب فراوان دیده است، اما مردم افغانستان مصمم اند که این نماد تاریخی دوباره بازسازی گردد.

رییس اجراییه همچنان علاوه کرد که کار بنیاد آغاخان از یک‌طرف فرهنگ و تاریخ کشور را احیا می‌کند و از سوی دیگر در رشد اقتصاد کشور و اقتصاد محل نقش بنیادی ایفا می‌نماید و به این اساس از والا حضرت آغاخان و مسوولین بخش افغانستان این نهاد تشکر و قدردانی می‌کند. رییس اجراییه همچنان از کشور آلمان برای تمویل این برنامه تشکر نمود.

مسوولین و کارمندان بنیاد با تشکر و قدردانی از تشریف آوری رییس اجراییه و دیدن از جریان کار علاوه کردند که تمجید و قدردانی مسوولین حکومت از این برنامه‌ها آنان را در پیشبرد حرفوی و موفقانه کار کمک می‌نماید.

قابل تذکر است که بنیاد فرهنگی آغاخان بعد از امضای تفاهم‌نامه‌یی با حکومت افغانستان به بازسازی، ترمیم و اعمار مجدد بالاحصار کابل اقدام نموده و این برنامه بزرگ در سالیان آینده تکمیل و به بهره‌برداری سپرده می‌شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید