روزنامه اصلاح

رییس اجرائیه در مراسم بزرگداشت از سالروز شهادت استاد عبدالعلی مزاری: برای دست‌یافتن به صلح به تلاش‌های خود ادامه می‌دهیم

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه‌ی جمهوری اسلامی افغانستان، روز (پنجشنبه ۱۶ حوت ۱۳۹۷) در بیست و چهارمین مراسم سالروز تجلیل از شهادت استادعبدالعلی مزاری شهید وحدت ملی اشتراک نمود.

در این مراسم که در مصلای شهید وحدت ملی برگزار گردیده بود تعداد زیادی از مقامات دولتی و شخصیت‌های ملی اشتراک کرده بودند.

رییس اجراییه صحبت‌های خویش را با اتحاف دعا به روح شهدای کشور به خصوص پروفیسور برهان‌الدین ربانی شهید صلح، قهرمان ملی کشور شهید احمد شاه مسعود و شهید وحدت ملی عبدالعلی مزار آغاز کرد.

رییس اجراییه در ادامه‌ی صحبت‌های خود گفت: عبدالعلی مزاری یک شخصیت عدالت پسند، مجاهد و مقاوم بود و به همین دلیل است که مردم افغانستان و پیروان وی در مراسم سالیاد وی اشتراک می‌نمایند.

رییس اجراییه تأکید نمود که گرایش‌های قومی و سمتی نباید مانع تجلیل از شهدا و جایگاه شهدا گردد.

رییس اجراییه در بخش دیگر از صحبت‌های خود در مورد تلاش‌ها برای برقراری صلح گفت: یکی دیگر از نیازهای مردم ما صلح است و ما برای دست‌یافتن به صلح تلاش می‌نماییم.

رییس اجراییه تأکید کرد که مسوولیت جنگ به دوش کسانی‌است که بر ادامه‌ی جنگ باور دارند. زمینۀ مذاکره و صلح فراهم شده است اما طالبان آماده نیستند از این زمینه استفاده نمایند.

رییس اجراییه در صحبت‌های خود همچنان از برقراری صلح عادلانه و پایدار با حضور حکومت و نمایندگان مردم حمایت و پشتیبانی کرد.

رییس اجراییه کشور با محکوم کردن حمله انتحاری در ننگرهار، طالبان را مسوول کشتار مردم افغانستان خواند. رییس اجراییه با اشاره به حمله‌ای که در نزدیکی مصلای مزاری شهید در هنگام سخنرانی وی صورت گرفت افزود: این نیز نمونه‌ی دیگری از جنایت دشمنان مردم افغانستان علیه مردم ما است.

ممکن است شما دوست داشته باشید