روزنامه اصلاح

رییس‌جمهورغنی: تا سه ماه دیگر کار اعمار بند قادس آغاز می‌شود

محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در دومین روز سفرش به بادغیس، قبل از ظهر دیروز در مراسمی که با حضور اقشار مختلف آن ولایت برگزار گردیده بود، اشتراک و سخنرانی کرد.

در این مراسم، عبدالغفور ملکزی والی بادغیس، عزیز بیگ رییس شورای ولایتی، زرغونه شیرزاد رییس امور زنان آن ولایت و حاجی خلیل خان اچکزی متنفذ قومی، صحبت کردند و ضمن حمایت از برنامه های حکومت، از رئیس جمهور به خاطر توجه به برنامه های زیربنایی در ولایت بادغیس، قدردانی نمودند.

رییس جمهور در صحبتی خطاب به مردم بادغیس گفت: برای من بزرگترین افتخار است که بادغیسی‌ها من را به حیث یک بادغیسی یاد کردند، در گذشته صحبت های شما شنیده نمی شد، اما اکنون آواز شما شنیده و به خواست های تان عمل می شود.

وی افزود که عدالت اجتماعی، حاکمیت قانون و انکشاف‌متوازن از اهداف مهم حکومت افغانستان می باشد، با افتتاح سب استیشن برق قلعه نو، دیگر کودکان بادغیسی در تاریکی به سر نخواهند برد.

رییس جمهور محمداشرف غنی خاطرنشان ساخت که کلمات زورمند، بدمعاش و مسلح غیر مسؤول دیگر در قاموس ما جای ندارد و با هرنوع زور مبارزه صورت می گیرد. وی بااشاره به اهمیت ولایت بادغیس گفت که این ولایت برای افغانستان و منطقه نقطه‌ی مهم است.

رئیس جمهور از پروژه های انکشافی در ولایت بادغیس یاد کرده اضافه نمود که کار سرک قیصار لامان انجام خواهد شد و هیچ نوع تعلل دراین زمینه قابل قبول نمی باشد. وی افزود که تا سه ماه دیگر کار بند قادس دراین ولسوالی آغاز خواهد شد.

رییس جمهور همکاری و نقش مردم را در پروسۀ صلح مهم خوانده افزود که  صلح تنها کار رییس جمهور نیست، بلکه ملت و مردم ما نیز می توانند سهم بارز و فعال دراین خصوص داشته باشد.

وی بیان داشت که قشر سیاسی افغانستان در باره انتخابات وارد یک گفتمان ملی و سازنده شوند و اکنون فضا برای تأمین صلح و ثبات پایدار و شرایط منطقه ای دراین زمینه آماده است و موانع وجود ندارد.

رئیس جمهور به مردم بادغیس وعده داد که  مبلغ ٣۵ میلیون افغانی برای توسعه مسجد جامع آن ولایت اختصاص داده می‌شود. وی از والی بادغیس خواست تا در مشوره با دیگر نهاد‌ها این مبلغ را به مصرف برساند. رییس جمهور محمداشرف غنی همچنان علاوه کرد که  برای ولایت بادغیس، کتابخانه مجهز ساخته می‌‌شود و نیز روی تحصیلات عالی دراین ولایت سرمایه گذاری صورت می گیرد. وی گفت که برای بهبود وضعیت امنیت به خصوص در ولسوالی‌های ناامن اقدام می‌شود.

در این مراسم، بزرگان و اقشار مختلف، یک ثوب چپن، یک عدد لنگی و لوح سپاس را به پاس قدردانی از خدمات و توجهات رئیس جمهور نسبت به بادغیس، به وی تفویض نمودند.

ممکن است شما دوست داشته باشید