روزنامه اصلاح

ریاست اجراییه: اسکات میلر در مورد سفرش به بروکسل و نشست امنیتی مونیخ، به رییس اجراییه معلومات داد

داکترعبدالله عبدالله، رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان، روز گذشته با جنرال اسکات میلر، فرمانده عمومی نیروهای ماموریت حمایت قاطع در افغانستان در دفتر کارش در قصر سپیدار دیدار کرد.

بر اساس خبرنامۀ ریاست اجرائی، در این ملاقات جنرال میلر در باره‌ی سفرهای اخیرش به بروکسل و نشست امنیتی میونیخ و پیشر‌فت‌های به دست آمده در مذاکرات صلح با طالبان به رییس اجراییه کشور معلومات داد.

دو طرف صلح را از اولویت‌های حکومت، مردم افغانستان و جامعه‌ی بین‌المللی خواندند و حمایت خویش را از این تلاش‌ها با حفظ امنیت و منافع افغانستان ابراز داشتند. دو طرف ابراز امیدوار کردند تا طالبان از این فرصت استفاده نمایند و صلح و امنیت در افغانستان برقرار گردد.

بر اساس یک خبر دیگر، رییس اجراییه با خانم الیسن بلیک سفیر بریتانیا برای افغانستان در دفتر کارش در قصر سپیدار ملاقات نمود.

در این ملاقات دو طرف در باره‌ی تلاش‌های صلح در روشنای پیش‌رفت‌هایی که در این عرصه به دست آمده بحث و تبادل نظر کردند. رییس اجراییه، صلح را از خواست‌های بنیادی مردم افغانستان خواند و حمایت خود را از این تلاش‌ها ابراز داشت.

در این دیدار همچنان قضایای مربوط به انتخابات ریاست جمهوری مورد بحث قرار گرفت. دو طرف در این ملاقات با در نظرداشت حساسیت وضعیت بر شفافیت و تطبیق قانون و لوایح انتخابات در رسیدگی به شکایت‌های انتخاباتی تأکید کردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید