روزنامه اصلاح

رهبر حزب مخالف دولت بریتانیا: آسـانژ را به امـریکا تحـویل ندهیـد

جرمی کوربین، رهبر حزب اصلی مخالف دولت بریتانیا، گفته است که دولت بریتانیا باید با استرداد جولیان آسانژ، بنیان‌گذار سایت افشاگر ویکی لیکس به امریکا، مخالفت کند.

آقای کوربین گفته است که استرداد آقای آسانژ به دلیل افشای شواهدی در خصوص جنایات صورت گرفته در عراق و افغانستان، اقدامی اشتباه است.

مقامات قضایی امریکا به اتهام توطئه درخواست استرداد او را کرده‌اند و اکنون دولت بریتانیا باید درباره استرداد او به امریکا تصمیم بگیرد.

آقای آسانژ به دلیل درز اطلاعاتی که چلسی منینگ در سال ۲۰۱۰ در اختیار سایت ویکی لیکس گذاشت، در امریکا به توطئه برای دسترسی به اطلاعات کامپیوتری محرمانه متهم شده است.

جولیان آسانژ صبح روز پنجشنبه ۱۱ اپریل ۲۲حمل) در داخل سفارت اکوادور در لندن بازداشت شد. دولت اکوادور پناهندگی سیاسی او را لغو کرد و از پولیس بریتانیا خواست تا به داخل سفارت رفته و آقای آسانژ را خارج کند.

دولت بریتانیا با حکم جلبی که هفت سال پیش به دلیل عدم حضور او در یک دادگاه صادر شده بود، او را بازداشت کرد. روز پنجشنبه دادگاهی در لندن او را برای حاضر نشدن در دادگاه در موعد مقرر مجرم شناخت و احتمالا حکم صادره برای او دوازده ماه زندان خواهد بود.

بازداشت بنیان‌گذار سایت افشاگر ویکی لیکس در سفارت اکوادور در لندن و محاکمه او واکنش‌های بسیار داشته است.

روز پنجشنبه گذشته گروهی از هواداران او در مقابل دادگاهی در مرکز لندن تجمع کردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید