روزنامه اصلاح

رئیس جمهور غنی در دیدار با بزرگان پکتیا: وعده‌هایی که به مردم پکتیا داده شده،عملی می‌شود

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان با بزرگان و نمایندگان پکتیا در قصر گلخانه دیدار کرد.

در این دیدار، حاجی جهانی به نمایندگی از دیگران صحبت کرده، گفت که بزرگان و مردم پکتیا بخاطر موفقیت مذاکرات بین الافغانی برای صلح آماده هر نوع همکاری هستند. وی افزود که  برای حل بحران ناگوار ۴۰ سال گذشته باید راه حل اساسی و مؤثر جستجو گردد.

موصوف ضمن تشکری از رئیس جمهور بخاطر انتقال برق وارداتی به پکتیا، خواستار دادن بودجه به شاروالی گردیز جهت پخته کاری سرک های شهر گردیز ، حل مشکل زمین با قول اردو و استخدام کادرهای پکتیا گردید.

رئیس جمهور ضمن خوش آمدید به بزرگان متذکره، گفت که در رابطه به صلح، نقش مردم مهم است و در بورد مشورتی صلح نمایندگان شان را معرفی نمایند.

وی افزود که کار بند مچلغو آغاز شده و اولین محموله جلغوزه به چین رسیده است. قرارداد شرکت سرک زرمت بنابر عدم توجه به شرایط قرارداد در لیست سیاه شامل شده و قرارداد متذکره به شرکت های دیگر داده می‌شود و تمام وعده های که پکتیا داده شده است، به وقت معین آن عملی خواهد شد.

محمد اشرف غنی خاطرنشان کرد که بودجه برای اعمار مهمان خانه و کامپلکس اداری به پکتیا داده شده و جهت تامین امنیت شاهراه بزرگ زرمت، به مسئولین مربوطه هدایات لازم صادر گردیده است. وی افزود که به منظور حل مشکل زمین با قول اردو، هیأتی مشترک که در آن بزرگان پکتیا شامل باشند، اعزام خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید