روزنامه اصلاح

رئیس جمهور غنی: به نیروهای امنیتی هدایت داده شده که در برابر اعتراضات به استعمال قوه متوسل نشوند

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، با شماری از بزرگان قومی و متنفذین کشور، در ارگ دیدارکرد.

به نقل از خبرنامۀ ارگ ریاست جمهوری؛ اسدالله وفا، حاجی عبدالرحمن ځدران، حاجی ملک عثمان، استاد محمد اکبری و معتصم آغا، پیروزی مجدد رئیس جمهور غنی را در انتخابات ریاست جمهوری تبریک گفته، برای وی تمنای موفقیت های هرچه بیشتر در امور کشور نموده و به تامین صلح پایدار در کشور ابراز امیدواری کردند.

سخنرانان نامبرده، خطاب به رئیس جمهور کشور گفتند که ملت برای شما بر اساس دست آوردها، خدمت به ملت و برنامه های تان، در انتخابات رای اعتماد داده است و در این مرحلۀ حساس همه باید بخاطر تامین صلح پایدار، ثبات و ختم جنگ با هم متحد و یکجا شوند.

آنان با تاکید اظهار داشتند که افغانستان و منطقه به صلح و ثبات نیاز دارد و مذاکرات صلح باید دولت محور باشد، چون دولت برای ملت پاسخگو می باشد. آنان به رئیس جمهور پیشنهاد نمودند که به عنوان رئیس جمهور منتخب کشور بخاطر رفاه، ثبات و آرامی در کشور، حمایت و اجماع همه را بدست بیاورد.

رئیس جمهور غنی از بزرگان ابراز امتنان نموده، گفت که شما و ملت افغانستان مستحق مبارکی بخاطر پیروزی جمهوریت هستید، مسئولیت من به عنوان رئیس جمهور کشور این است که بنیادهای ملی را بسازم و به منظور رسیدگی به مشکلات مردم، امور دولتداری را به بهترین وجه آن اجرایی بسازم.

رئیس جمهور تصریح کرد که پس از انجام موفقانه انتخابات، همه‌ی ما مسئولیت داریم تا مسایل شخصی را کنار گذاشته و بخاطر نجات کشور از آتش جنگ، تامین صلح و رسیدگی به مشکلات مردم، با هم متحد و یکجا شویم.

رئیس جمهور غنی گفت که برای تمامی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور هدایت داده ام، تا در مقابل اعتراضات و تظاهرات اجازه استعمال قوه را ندارند. چون نیروهای امنیتی و دفاعی سرمایۀ ملی ما است و باید در سیاست های کوچک و اختلافات، دخیل نشوند.

رئیس جمهور کشور گفت که در این مرحلۀ تاریخ ما به تیم متحد، منسجم و ملی نیاز داریم، تا افغانستان را از این بحران چهل ساله بیرون سازد. وی افزود که صلح به تمام افغان ها مربوط است، تمام ملت و شخصیت ها باید در آن شامل باشند.

رئیس جمهور غنی با اشاره به این که آدرس صلح دولت جمهوری اسلامی افغانستان است، گفت که صلاحیت های هیئت مذاکره کننده محدود است. باید انعطاف در هیئت موجود باشد، به این معنی که با توجه به موضوعات و نیازمندی ها، در آن تغییرات میاید و موثریت خواهد داشت. وی افزود که هدف از مذاکرات ختم جنگ و تامین صلح و ثبات دائمی می باشد. ملت آماده صلح است و در آتش بس سال گذشته، ظرفیت خود را در این زمینه نشان دادند. پیام من برای طالبان این است که در رابطه به صلح باید به نتیجه برسند و بخاطر خدمت به وطن و ملت، به اراده مردم تسلیم شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید