روزنامه اصلاح

رئیس جمهورغنی: هیئتی به‌منظور بازاریابی برای میوه‌های خشک ولایت زابل تعیین شده است

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در جریان سفرش به ولایت زابل، با رئیس و اعضای شورای ولایتی آن ولایت دیدار کرد و مشکلات، خواست ها و پیشنهادات آنان را استماع نمود.

در این دیدار، حاجی عطاجان حق‌بیان رئیس شورای ولایتی زابل به نمایندگی از دیگران صحبت کرد و به رئیس جمهور و هیئت همراه اش خوش آمدید گفت.

موصوف مشکلات، خواست ها و پیشنهادات شان را در رابطه به گمرک، ایجاد کندک سرحدی، توجه به میدان هوایی و کاریزها، جلوگیری از فساد اداری، تخصصی شدن شفاخانه ولایتی، ایجاد پوهنځی های زراعت و شرعیات در پوهنتون زابل، استخدام کادرهای زابل، بازسازی سرک ها، توجه به مراکز صحی، گسترش برنامه میثاق شهروندی به ولسوالی ها و افزایش سهمیه حجاج ولایت زابل با رئیس جمهور شریک ساخت.

سپس رئیس جمهور غنی صحبت کرد و از رئیس شورای ولایتی زابل بخاطر اینکه مشکلات و خواست های مردم این ولایت را به گونۀ واضح با وی شریک نمود، تشکر کرد و گفت: حکومت در خصوص حل مشکلات و خواست های تان مکلفیت دارد که اقدامات مقتضی را روی دست گیرد.

همچنان رئیس جمهور بخاطر جلوگیری از فساد و بهتر شدن وضعیت شفاخانه ولایتی زابل هدایات لازم داد.  رئیس جمهور گفت که هیئتی به منظور بازاریابی برای میوه جات خشک زابل تعیین شده است.

رئیس جمهور گفت: آن عده ولسوالانی که مدت زیادی را در پست های شان گذشتانده اند، تغییر و تبدیل می شوند و در هر ولسوالی زابل یک مسجد به گونه پخته و اساسی اعمار می گردد و سایر مساجد نیز ترمیم و بازسازی خواهند شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید