روزنامه اصلاح

دیدار رییس اجرائیه با پادشاه اردن؛ مـبادلات تجارتـی میان دو کشـور افزایش می‌یابد

داکترعبدالله عبدالله، رییس اجراییه‌ی حکومت افغانستان روز گذشته در حاشیه‌ی اجلاس جهانی اقتصاد درباره‌ی خاورمیانه و شمال افریقا، با عبدالله دوم، پادشاه اردن ملاقات کرد.

در این دیدار، پادشاه اردن تشریف‌آوری رییس اجراییه را به اردن و اشتراک وی در اجلاس مجمع اقتصادی جهان درباره‌ی خاورمیانه و شمال افریقا را خیرمقدم و خوش آمدید گفت.

عبدالله دوم پادشاه اردن، افغانستان را از دوستان و متحدان تاریخی اردن خواند و آمادگی همه‌جانبه‌ی کشورش را برای همکاری در عرصه‌های مختلف با افغانستان ابراز داشت.

پادشاه اردن با تأکید بر تداوم همکاری‌ها میان دو کشور، بر افزایش مبادلات تجارتی میان سکتور خصوصی اردن و افغانستان تأکید کرد.

در ادامه، رییس اجراییه با تشکر و قدردانی از استقبال پادشاه و حکومت اردن، کشور شاهی اردن را از دوستان و متحدان تاریخی افغانستان خواند.

داکتر عبدالله عبدالله در ادامه‌ی صحبت‌های خود از کمک‌ها و همکاری‌های اردن برای افغانستان در سالیان اخیر در زمینه‌ی آموزش کماندوهای افغانستان و بخش صحت عامه سپاس‌گزاری کرد.

رییس اجراییه کشور ضمن سپردن وعده درباره‌ی نهایی‌سازی تفاهم‌نامه‌ی تجارتی میان دو کشور گفت که به زودی هیأتی از تاجران افغانستان به همکاری اتاق‌های تجارت به اردن سفر می‌کند تا زمینه‌های دادوستد تجاری میان دو کشور را مطالعه نمایند و از فرصت‌های پیش‌رو استفاده بهینه گردد.

ممکن است شما دوست داشته باشید