روزنامه اصلاح

ده‌ها هزار مسیحی و مسلمان در مراسم«عشای ربانی»پاپ در امارات شرکت کردند پاپ مراسم عشای ربانی را با حضور چند هزار مسیحی کاتولیک و مسلمان در امارات متحده عربی برگزار کرده است. این مراسم روز سه‌شنبه، ١۶ دلو در استدیوم ورزشی زاید در ابوظبی، پایتخت امارات، برگزار شد و به گفته مقامات محلی، بیش از یکصد و بیست هزار تن از جمله چند هزار تن از مسلمانان این کشور در این مراسم حضور داشتند. تعدادی از مقامات امارت از جمله حاضران در مراسم عشای ربانی بودند. پاپ فرانسیس اولین رهبر کلیسای کاتولیک است که به شبه‌جزیره عرب سفر کرده است. عربستان سعودی، بزرگترین کشور جزیرهالعرب و خاستگاه دین اسلام در همسایگی امارات واقع است. هدف پاپ از این سفر “پیشبرد گفتگوی بین ادیان” عنوان شده و او روز گذشته با مفتی اعظم دانشگاه الازهر مصر، که از شخصیت‌های برجسته دینی در جهان اسلام است دیدار و گفتگو کرد. مفتی اعظم الازهر برای ملاقات با رهبر کلیسای کاتولیک به امارت سفر کرد. اکثر کاتولیک‌های مقیم امارات از شهروندان کشورهایی مانند فیلیپین و هند هستند که برای تامین نیروی کار مورد نیاز امارات به این کشور رفته‌اند. پاپ در این مراسم خطاب به کارگران مهاجر گفت که “قطعا زندگی دور از وطن، دور از محبت کسانی که دوستشان دارید و شاید عدم اطمینان از آینده برای شما آسان نیست”. پاپ سوار بر یک جیپ روباز وارد استدیوم شد و از میان انبوه جمعیت گذشت در حالیکه بسیاری از حاضران پرچم‌های سفید و زرد واتیکان در دست و کلاه‌های ورزشی با نشانه ویژه این سفر بر سر داشتند. سازمان‌دهندگان این مراسم گفته بودند که انتظار می‌رود کاتولیک‌هایی از حدود یکصد ملیت مختلف برای دیدن پاپ در این مراسم حضور یابند. پاپ، که متولد آرژانتین است، این مراسم را به زبان‌های ایتالیایی و انگلیسی اجرا کرد که مورد استفاده بسیاری از کارگران مهاجر در امارات است.

پاپ مراسم عشای ربانی را با حضور چند هزار مسیحی کاتولیک و مسلمان در امارات متحده عربی برگزار کرده است.

این مراسم روز سه‌شنبه، ١۶ دلو در استدیوم ورزشی زاید در ابوظبی، پایتخت امارات، برگزار شد و به گفته مقامات محلی، بیش از یکصد و بیست هزار تن از جمله چند هزار تن از مسلمانان این کشور در این مراسم حضور داشتند. تعدادی از مقامات امارت از جمله حاضران در مراسم عشای ربانی بودند.

پاپ فرانسیس اولین رهبر کلیسای کاتولیک است که به شبه‌جزیره عرب سفر کرده است. عربستان سعودی، بزرگترین کشور جزیرهالعرب و خاستگاه دین اسلام در همسایگی امارات واقع است.

هدف پاپ از این سفر “پیشبرد گفتگوی بین ادیان” عنوان شده و او روز گذشته با مفتی اعظم دانشگاه الازهر مصر، که از شخصیت‌های برجسته دینی در جهان اسلام است دیدار و گفتگو کرد. مفتی اعظم الازهر برای ملاقات با رهبر کلیسای کاتولیک به امارت سفر کرد.

اکثر کاتولیک‌های مقیم امارات از شهروندان کشورهایی مانند فیلیپین و هند هستند که برای تامین نیروی کار مورد نیاز امارات به این کشور رفته‌اند.

پاپ در این مراسم خطاب به کارگران مهاجر گفت که “قطعا زندگی دور از وطن، دور از محبت کسانی که دوستشان دارید و شاید عدم اطمینان از آینده برای شما آسان نیست”.  

پاپ سوار بر یک جیپ روباز وارد استدیوم شد و از میان انبوه جمعیت گذشت در حالیکه بسیاری از حاضران پرچم‌های سفید و زرد واتیکان در دست و کلاه‌های ورزشی با نشانه ویژه این سفر بر سر داشتند.

سازمان‌دهندگان این مراسم گفته بودند که انتظار می‌رود کاتولیک‌هایی از حدود یکصد ملیت مختلف برای دیدن پاپ در این مراسم حضور یابند.

پاپ، که متولد آرژانتین است، این مراسم را به زبان‌های ایتالیایی و انگلیسی اجرا کرد که مورد استفاده بسیاری از کارگران مهاجر در امارات است.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید