روزنامه اصلاح

ده‌ها جنگجوی طالب و داعش در کنر به نیروهای امنیتی تسلیم شدند

وزارت دفاع ملی می گوید که ۴۰ جنگجوی مربوط به گروه های داعش و طالبان در ولایت کنر به نیروهای امنیتی افغانستان تسلیم شده اند.
فواد امان، معاون سخنگوی این وزارت روز دوشنبه، ۱۲میزان گفته که ۳۶ تن از این افراد عضو گروه داعش و متباقی آن جنگجویان طالبان استند.
آقای امان افزود که این افراد پیش از این در بخش‌های ولایت کنر مصروف درگیری با نظامیان افغان بوده و از نزد آنان ده‌ها میل سلاح سبک و سنگین به دست آمده است.
او دربارۀ فعالیت‌های داعش در شرق افغانستان گفت: “در مجموع داعش فعلاً در شرق افغانستان به اندازۀ گسترده حضور ندارد که سبب تهدید شود.”
معاون سخنگوی وزارت دفاع کشور همچنان گفت که پس از عملیات‌های گستردۀ نیرهای امنیتی افغانستان در ولایت‌های ننگرهار و کنر، بیشتر جنگجویان داعش، این ولایت‌ها را ترک کرده و شمار زیادی از آنان با خانواده‌های شان تسلیم دولت شده اند.
آقای امان همچنان تاکید کرد که هنوز هم شماری از جنگجویان داعش در ولایت‌های شرقی افغانستان مصروف فعالیت‌های تخریبی اند و تلاش‌های نظامیان افغان برای از بین بردن آنان جریان دارد.
این در حالی است که هفته گذشته ۲۷۵عضو گروه طالبان در ولایات سرپل و بلخ به نظامیان افغان تسلیم شده بودند.
وزارت دفاع افغانستان گفته بود که ۱۵۰جنگجوی طالبان در ولسوالی بلخاب ولایت سرپل به شمول ۱۵سرگروپ این گروه و ۱۲۵تن دیگر در ولسوالی چهارکنت ولایت بلخ به نیروهای امنیتی تسلیم شده و با روند صلح پیوستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید