روزنامه اصلاح

در مذاکرات صلح با برنامه و تدبیر به پیش می‌رویم

رییس جمهور غنی می‌گوید که آغاز مذاکرات صلح میان دولت جمهوری اسلامی افغانستان و گروه طالبان، نتیجۀ قربانی‌های مردم و نیروهای امنیتی افغانستان است.
رییس جمهور غنی روز گذشته در نشست امنیتی سرقوماندانی اعلی قوای مسلح، گفت که حکومت افغانستان در مذاکرات مستقیم با طالبان، با تدبیر و ارادۀ قوی به پیش می‌رود تا جنگ در کشور خاتمه یابد و صلح دایمی و باعزت در کشور تامین گردد.
رییس جمهورغنی گفت، از روند کنونی صلح باید نتایجی به دست آید که در آن خواست تمامی مردم افغانستان در نظر گرفته شود و دست آوردهای ۱۹ سال گذشته حفظ گردد.
رییس جمهور غنی تاکید کرد که موقف حکومت افغانستان در روند صلح واضح است و هیئت مذاکره کننده از یک افغانستان متحد و نظام جمهوری اسلامی افغانستان نمایندگی می‌کند و برای رسیدن به با برنامه و تدبیر به پیش می‌رود.
این در حالی است که نشست افتتاحیۀ مذاکرات صلح میان دولت جمهوری اسلامی افغانستان و گروه طالبان روز شنبه(۲۲سنبله) در دوحه، پایتخت قطر برگزار شد.
در این نشست داکتر عبدالله عبدالله رییس شورای عالی مصالحه ملی به نمایندگی از دولت افغانستان، ملابرادر به نمایندگی از طالبان صحبت کردند.
برعلاوه، مایک پمپیو وزیر خارجۀ امریکا، سرمنشی عمومی سازمان ملل متحد، سرمنشی ناتو، نمایندۀ اتحادیه اروپا و نمایندگان چندین کشور دیگر از روند صلح افغانستان حمایت کردند.
سخنرانان در نشست دیروز بر حل مشکل افغانستان از راه گفتگو و اعلام آتش‌بس بشردوستانه تاکید کردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید